Instagram testuje automatyczne napisy w Stories

dodano: 
10.03.2021
komentarzy: 
0

Instagram testuje nową naklejkę „Captions” w Stories, która ma tworzyć automatyczne napisy w różnych formatach tekstowych – podaje socialmediatoday.com. Po jej dodaniu do wideo na ekranie pojawi się komunikat „Transkrypcja dźwięku”, wtedy też tekst w relacji pojawi się razem z mową użytkownika – czytamy.

Źródło: twitter.com/MattNavarra

Źródło: twitter.com/MattNavarra

Dowiadujemy się, że portal przewiduje cztery opcje stylu napisów funkcji, m.in.: „tekst blokowy w stylu maszyny do pisania, większe słowa dla dodatkowego podkreślenia i podstawowe litery drukowane”. Socialmediatoday.com przypomina, że Instagram dodał już podobną opcję do IGTV.

Zobacz więcej: Filmy w IGTV zyskają automatyczne napisy

Źródło podkreśla, że aktualizacja w Stories może pozwolić markom i twórcom na dotarcie do szerszej publiczności, przy zastrzeżeniu, że „Stories będą zrozumiałe z dźwiękiem i bez niego”. Nie jest jeszcze jasne, czy Instagram zapewni możliwość edycji tekstu – pisze źródło.

Dalej czytamy, że niektórzy użytkownicy mogą już teraz uzyskać dostęp do opcji, jednak najprawdopodobniej zobaczą komunikat informujący o błędzie: „Tylko do użytku wewnętrznego” – dowiadujemy się. Źródło przekazuje też, że serwis nie podał czasu publicznego wprowadzenia funkcji, jednak socialmediatoday.com podejrzewa, że nastąpi to niebawem. (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Tests New Auto-Captions Option for Instagram Stories, Andrew Hutchinson, 9.03.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin