Instagram testuje nowy sposób korzystania ze Stories

dodano: 
08.05.2020
komentarzy: 
0

Instagram rozpoczął testy nowego sposobu na używanie Stories – podaje socialmediatoday.com. Zmiany, wprowadzane jedynie w aplikacji, mają ułatwić użytkownikom odkrywanie nowych interesujących treści.

O testach jako pierwsza poinformowała na Twitterze Jane Manchun Wong. Jak wynika z opublikowanego przez nią posta, ekran obecnie wyświetlanej relacji będzie można przeciągnąć w dół, aby zobaczyć resztę dostępnych Stories. Dzięki temu łatwiej będzie przełączać się między nimi.

screen

Źródło: twitter.com/wongmjane

W odpowiedzi na post Jane Manchun Wong CEO Instagrama – Adam Mosseri – zamieścił na Twitterze ankietę, w której poprosił użytkowników o wybranie funkcji, która ich zdaniem najbardziej ułatwi korzystanie ze Stories.

screen

Źródło: twitter.com/mosseri

Czytamy, że nowa opcja mogłaby ułatwić użytkownikom m.in. pomijanie relacji, którymi nie są w zainteresowani. Źródło zauważa również, że może to być kolejny krok w kierunku zmiany funkcjonowania mediów społecznościowych – przez kilka ostatnich lat Facebook (który jest właścicielem Instagrama) wielokrotnie zwracał uwagę, że Stories mogą ostatecznie przewyższyć popularnością treści zamieszczane w aktualnościach. Ostatecznie podstawową funkcją Instagrama mogłyby się stać właśnie relacje – rozważa socialmediatoday.com. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram's Testing New Ways to Navigate Through Your Stories Feed, Andrew Hutchinson, 07.05.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin