TikTok testuje Stories

dodano: 
06.08.2021
komentarzy: 
0

TikTok chce spróbować swoich sił w formacie Stories – opisuje theverge.com. Relacje są już popularne na Instagramie i Facebooku, własną wersję tego narzędzia mają też m.in. LinkedIn i YouTube – czytamy.

Czytaj też: Jak wykorzystać LinkedIn Stories?

Podobnie jak w przypadku relacji na innych platformach, Stories na TikToku będą znikać po 24 godzinach od publikacji – opisuje źródło, powołując się na doniesienia eksperta ds. mediów społecznościowych Matta Navarry. W wiadomości do theverge.com TikTok potwierdził, że rozwiązanie jest obecnie testowane.

Źródło: twitter.com/MattNavarra

 

Czytamy, że materiały te będą wyświetlane w składanym panelu po lewej stronie w głównym kanale TikToka. Użytkownicy będą mogli wybierać, które historie od obserwowanych osób i kont chcą zobaczyć.

Stories będą wyświetlane z lewej strony od głównego ekranu z proponowanymi materiałami wideo lub po naciśnięciu na awatar użytkownika. Publikujący będą mogli sprawdzić, kto obejrzał ich relację i zostawił komentarz.

Do relacji będzie można dodać efekty, muzykę, naklejki i tekst. By opublikować film w Stories, trzeba użyć odpowiedniego (nowego) przycisku w aplikacji. TikTok umożliwia też nagrywanie relacji bezpośrednio w aplikacji. Jak czytamy, zgodnie z naturą serwisu, w Stories możliwa będzie publikacja tylko wideo, a nie zdjęć. (mb)

Źródło:

theverge.com, TikTok is testing a Snapchat-style stories feature, Chaim Gartenberg, 04.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin