Twitter pracuje nad „bezpiecznym trybem”. Chce ograniczyć nadużycia na platformie

dodano: 
01.03.2021
komentarzy: 
0

Twitter pracuje nad funkcją, która ma chronić użytkowników serwisu przed trollami – pisze socialmediatoday.com. Jak czytamy, nowe rozwiązanie portal społecznościowy nazywa „bezpiecznym trybem”.

Źródło podaje, że nowa funkcja miałaby ostrzegać użytkowników, gdy ich tweety zyskałyby niepożądane reakcje. Czytamy, że po dotknięciu powiadomienia użytkownik zostałby przeniesiony do panelu sterowania pod nazwą „tryb bezpieczny”, w którym mógłby włączyć „automatyczne blokowanie i wyciszanie”. Jak pisze źródło, wydaje się, że dzięki temu automatycznie na tydzień zostaną wstrzymane konta, które wysyłają obraźliwe treści lub nieprzyzwoite odpowiedzi do danego użytkownika.  

Dalej czytamy też, że użytkownik nie będzie musiał aktywować funkcji automatycznego blokowania. Możliwe będzie przeglądanie kont i odpowiedzi, które system Twittera uznał za potencjalnie szkodliwe. Użytkownik będzie mógł zapoznać się z nimi i ewentualnie sam zablokować wybrane profile. Czytamy, że dotyczy to np. kpiących czy sarkastycznych odpowiedzi, które system może uznać za nadużycie. Jak sygnalizuje źródło, wiele zależeć będzie od tego, jak dobrze dopracowane będzie narzędzie Twittera.

Źródło pisze dalej, że Twitter chce w tym przypadku wykorzystać ten sam system, który testuje w przypadku ostrzegania użytkowników przed umieszczeniem potencjalnie obraźliwej odpowiedzi na tweet.

Zdaniem źródła, jeśli Twitterowi uda się poprawnie wykrywać nadużycia i ograniczyć wyświetlanie tych treści użytkownikom, może to zniechęcić działające w serwisie trolle. Czytamy też, że ludzie mogą być bardziej ostrożni w wypowiadaniu się w portalu. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter's Working on a New 'Safety Mode' to Limit the Impact of On-Platform Abuse, Andrew Hutchinson, 25.02.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin