.

Twitter testuje dostęp do list ze strony głównej

dodano: 
26.06.2019
komentarzy: 
0

Twitter chce ułatwić użytkownikom przechodzenie do tworzonych przez nich list – informuje techcrunch.com. Portal społecznościowy zamieścił tweet, w którym czytamy, że jednym z jego pomysłów jest możliwość otwierania list ze strony głównej. Dodatkowo serwis poprosił wybranych użytkowników o przesyłanie opinii na temat nowego rozwiązania.

Zdaniem źródła listy nigdy nie cieszyły się takim zainteresowaniem, na jakie zasługują. Opcja ta pozwala na tworzenie własnych osi czasu (publicznych lub prywatnych), na których pojawiają się jedynie tweety osób, które chce się śledzić w związku z wybranym tematem. Czytamy, że do tej pory dostęp do list był dosyć trudny i korzystali z nich przede wszystkim zaawansowani użytkownicy.

Źródło: twitter.com/Twitter

Po wprowadzeniu zmian na górze strony głównej mają pojawić się przerywane linie, oznaczające liczbę dostępnych osi czasu stworzonych wcześniej przez użytkownika. Każde przesunięcie ekranu w lewo przeniesie go do następnej listy tematycznej zawierającej tweety wybranych osób. Źródło sugeruje, że sposób przewijania jest podobny do rozwiązań znanych ze Snapchata i Stories na Instagramie.

Twitter nie poinformował, ile osób zostanie wybranych do testów nowej opcji – dodaje źródło. (ak)

Źródło:

techcrunch.com, Twitter’s underrated Lists feature finally gets some attention, Sarah Perez, 26.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin