.

 

Założyciele Instagrama rozstają się z Facebookiem

dodano: 
26.09.2018
komentarzy: 
0

25 września 2018 roku założyciele Instagrama – Kevin Systrom i Mike Krieger, poinformowali, że kończą współpracę z Facebookiem. W swoich wpisach podziękowali dotychczasowym współpracownikom, w tym m.in. Markowi Zuckerbergowi i Sheryl Sandberg, a także całej społeczności Instagrama. „Teraz jesteśmy gotowi na następny rozdział” – napisali na swoich instagramowych profilach.

Źródło: instagram.com/kevin

Przyczyną odejścia Systroma i Kriegera mają być starcia z przedstawicielami Facebooka, w tym z samym Zuckerbergiem, dotyczące kwestii autonomii Instagrama – podaje wsj.com, powołując się na anonimowe źródła związane z firmą. Na początku 2018 roku Zuckerberg przeniósł Adama Mosseriego, który kierował news feedem Facebooka, na stanowisko szefa produktu w Instagramie. Jak twierdzi jedna z osób związanych ze spółką, miał to zrobić, spodziewając się, że założyciele Instagrama mogą odejść – czytamy.

Spory między Systromem i Kriegerem a przedstawicielami Facebooka miały dotyczyć m.in. strategii rozwoju Instagrama i sposobów na to, jak w szybszy sposób pozyskiwać nowych użytkowników – źródło przywołuje informacje uzyskane od innej osoby pracującej w firmie.

„Kevin i Mike są nadzwyczajnymi liderami produktu, a Instagram odzwierciedla ich zdolności twórcze. Wiele się nauczyłem, pracując z nimi przez ostatnie sześć lat, i naprawdę mi się to podobało. Życzę im wszystkiego najlepszego i już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co stworzą tym razem” – wsj.com cytuje oświadczenie Marka Zuckerberga.

Źródło przypomina, że Kevin Systrom i Mike Krieger założyli serwis Instagram w 2010 roku, a dwa lata później sprzedali go Facebookowi za kwotę miliarda dolarów. (pp)

Źródło:

wsj.com, Instagram Co-Founders to Step Down From Facebook, Deepa Seetharaman, 25.09.2018; zdjęcie główne: instagram.com/kevin
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin