Jak Cię widzą, tak Cię piszą

dodano: 
30.08.2017

Autor:

Agnieszka Ciesielska
komentarzy: 
0

Oprawa scenograficzna eventu to jedna z podstaw tego, czym wyróżni się on spośród setek innych i jak zostanie zapamiętany. Pracuję w branży od lat i czasem wydaje mi się, że uczestnicy widzieli już wszystko, a zachwyt gości uczestniczących w evencie jest dużym wyzwaniem. W naszym zawodzie często musimy szukać inspiracji, łączyć je w nową całość. Śledzenie światowych trendów scenograficznych to nieodzowny element naszej pracy. Zobaczcie, co zrobili nasi koledzy z całego świata.

Scenografia składa się z powiązanych ze sobą elementów, które musimy właściwie ulokować w strefach tzw. oddziaływania. Wśród nich znajdują się: scena, strefa użytkowa, po której poruszają się uczestnicy eventu, strefa cateringu i ścian czy wejście – przedsionek organizowanego wydarzenia.
 

Drzwi do krainy czarów…

Pierwsze wrażenie liczy się najbardziej, a na evencie często tworzy je przedsionek eventu, czyli wejście prowadzące uczestników do serca wydarzenia. Bagatelizowanie tej części scenografii jest błędem i może zniechęcić gości już na początku zabawy.

 

Scenografia sceny

Scena jest sercem wielu eventów. To na niej często odbywają się kluczowe dla wydarzenia występy gwiazd, przemówienia, pokazy, prezentacje. Dobra scena zachęca do wystąpień, dodaje pewności, energii i warto ten element scenografii szczególnie dopieścić, bo przecież oczy uczestników skierowane są właśnie w jej kierunku.

 

Oświecić gości

W zależności od pory dnia i miejsca organizowanego eventu, odpowiednio dobrane oświetlenie może stworzyć nową rzeczywistość i nadać wydarzeniu naprawdę wyjątkowy charakter. Światło to dekoracja przestrzeni, nie bez znaczenia jest fakt, że również w biznesie zwraca się szczególną uwagę na dobre oświetlenie podczas konferencji, targów, bankietów, imprez firmowych czy eventów promocyjnych.

 

Podano do stołu

Bez względu na to, czy goście siedzą przy wspólnym stole, osobnych stolikach, stoją, do dyspozycji mają szwedzki stół lub kolację zasiadaną, nie możemy podać jej byle jak i na byle czym. Posiłek, żeby wyglądać pięknie musi być pięknie podany. Na przykład tak…

 

Tradycja kontra multimedia

Nowoczesne scenografie eventów są bardzo zróżnicowane i choć wciąż korzysta się z tradycyjnych sposobów na uzyskanie zadowalającego efektu, to coraz częściej zastępuje się je rozwiązaniami multimedialnymi. Nieważne, czy są nowoczesne, czy tradycyjne. Dobrze wykonane świadczą o wysokim poziomie wydarzenia. Dlatego przekopcie sieć, oglądajcie zdjęcia, inspirujcie się, zapytajcie speców od scenografii – oni też są ogromna kopalnią pomysłów.

 

 

Morze możliwości

Scenografia może być prawdziwym dziełem sztuki, a ogranicza ją tylko nasza kreatywność i oczywiście warunki techniczne. Przed rozpoczęciem planowania wystroju, należy wziąć je pod uwagę, a gdy już to zrobicie, stwórzcie coś niezapomnianego.

 

 

Agnieszka Ciesielska, autorka bloga eventowablogerka.pl

Zapisz się na PRaktyczne szkolenie 7 września w PRoto

EVENT MANAGEMENT - program szkolenia

Polecamy wszystkim, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności w zarządzaniu eventami, wykonują zadania eventmanagerskie i potrzebują praktycznej wiedzy z tego zakresu.

komentarzy:
0

Zobacz także...

Projekt, który ma dojść do realizacji w terminie za miesiąc, dwa, trzy czy pół roku – powinien być dobrze rozpisany w działaniach i przygotowaniach na miesiące, tygodnie, a nawet dni...

Co trzeba zrobić, organizując takie wydarzenie? Od czego zacząć? O tym, jak zaprojektować event w plenerze pisze Aga Ciesielska, autorka bloga eventowablogerka.pl i trener Akademii PRoto...

Zorganizowałeś rodzinną komunię, wesele, sylwestra dla przyjaciół i myślisz, że jesteś stworzony do organizacji imprez? O błędnych przekonaniach związanych z branżą eventową pisze Agnieszka Ciesielska...

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin