Techniki manipulacji, dr Andreas Edmuller i dr Thomas Wilhelm

dodano: 
19.03.2008

Autor recenzji:

Monika Krajewska
komentarzy: 
2

„Dlaczego niektórym ludziom ciągle udaje się skłonić innych do zrobienia czegoś, czego właściwie nie chcą zrobić? Dlaczego przyjmujemy ich punkt widzenia i argumenty, chociaż czujemy wyraźnie, że robimy coś wbrew własnej woli i własnym interesom?”. Odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące manipulacji, znajdujemy w książce „Techniki manipulacji. 30 sekretów wytrawnych manipulantów” autorstwa dr. Andreasa Edmullera i dr. Thomasa Wilhelma.

W książce w przejrzysty i bardzo przystępny sposób autorzy tłumaczą, na czym polega manipulacja, gdzie możemy się z nią spotkać i, co chyba najważniejsze, jak można ją rozpoznawać i skutecznie się przed nią bronić.

Autorzy przewodnika uświadamiają czytelnikowi, że z wyrafinowanymi technikami wywierania wpływu spotyka się częściej niż to się z pozoru wydaje. Nawet najbardziej naturalne rozmowy często okazują się mieć drugie dno, o którym nie mamy pojęcia.

Książka informuje o tym, jak zachować się i odeprzeć atak manipulatora w trakcie spotkań biznesowych, rozmów o pracę, dialogów służbowych, negocjacji lub w prywatnych kontaktach z ludźmi. Poza wymienieniem eleganckich technik obrony przed wykorzystaniem, autorzy przedstawiają kilka ciekawych pomysłów na skuteczną walkę z manipulatorami. Wyjaśniają także, w jaki sposób z manipulowanego możemy stać się osobą manipulującą i kontrolującą sytuację. Tłumaczą również, jak w przypadku braku odpowiednich argumentów, przekonać osoby negatywnie nastawione do naszych pomysłów bądź zamierzeń.

Dodatkowym atutem książki jest to, że pod szczegółowo wytłumaczoną techniką manipulacji lub obrony, autorzy podają szereg przykładów, pomagających czytelnikowi zrozumieć kontekst sytuacyjny, w którym następuje wywieranie wpływu przez jedną ze stron. Przykłady ilustrują, na czym dokładnie polegają omawiane techniki i pozwalają na lepszą interpretację informacji.

Ten ciekawie skonstruowany przewodnik jest przydatną i wartościową pozycją. Warto po nią sięgnąć, ponieważ niezależnie od tego co robimy lub gdzie się znajdujemy narażeni jesteśmy na manipulację z różnych stron. Znajdujemy w nim odpowiedzi na najbardziej interesujące nas pytania dotyczące technik manipulacji. Po jednorazowej lekturze, łatwo można wykorzystać zapisane w nim porady, a jego przystępna forma pomaga w szybkim zlokalizowaniu potrzebnych nam zagadnień.

Monika Krajewska

Wydawnictwo:

Flashbook.pl

komentarzy:
2

Komentarze

(2)
Dodaj komentarz
27.03.2008
20:39:07
~
(27.03.2008 20:39:07)
Szanowny panie Wiesławie, ależ się Pan dał zmanipulować pani Monice :P
19.03.2008
11:06:19
Wiesław Stefaniak
(19.03.2008 11:06:19)
Nie podoba mi sie jak ktoś to co nazywa się po prostu książką, nazywa pozycją. Pani Moniko, ja bym napisał, że ten przewodnik jest interesującą lub wartą przeczytania książką. Po prostu. Pozdrawiam.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin