Adam Mosseri nowym szefem Instagrama

dodano: 
04.10.2018
komentarzy: 
0

26 września 2018 roku informowaliśmy, że założyciele Instagrama, Kevin Systrom i Mike Krieger, kończą współpracę z Facebookiem. Przypominaliśmy też, że na początku 2018 roku Mark Zuckerberg przeniósł Adama Mosseriego, który kierował news feedem Facebooka, na stanowisko szefa produktu w Instagramie. Jedna z osób związanych ze spółką twierdziła, że miał to zrobić, spodziewając się, że założyciele portalu mogą odejść.

Jak się okazało, z dniem 1 października 2018 roku Adam Mosseri objął stanowisko Head of Instagram. Na stronie newsroomu serwisu poinformowali o tym kończący współpracę z firmą Systrom i Krieger.

„Od chwili, kiedy ogłosiliśmy nasze odejście, wiele osób pytało nas, jak chcielibyśmy, żeby wyglądała przyszłość serwisu. Dla nas najważniejsze jest to, aby cała społeczność portalu – Wy wszyscy – była na pierwszym miejscu w działaniach, jakie podejmuje Instagram. Wierzymy, że Adam będzie wierny tym wartościom, a serwis wciąż będzie się rozwijał” – napisali założyciele platformy społecznościowej. (pp)

Na zdjęciu głównym od lewej: Mike Krieger, Adam Mosseri, Kevin Systrom

Źródło:

instagram-press.com, Co-founders Kevin Systrom and Mike Krieger announce Adam Mosseri as new Head of Instagram, Kevin Systrom, Mike Krieger, 01.10.2018; zdjęcie główne: instagram-press.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin