Barbie wspiera społeczność LGBT

dodano: 
05.12.2017
komentarzy: 
0

Barbie idzie z duchem czasu i powoli porzuca wygląd długowłosej blondynki o nieskazitelnej aparycji – pisze independent.co.uk. Od kilku lat firma Mattel wypuszcza coraz to nowsze wersje swojego flagowego produktu, począwszy od lalek o różnorodnym pochodzeniu etnicznym i bardziej kobiecych kształtach, skończywszy na Barbie, która ubrana jest w hidżab.

Czytaj więcej: Barbie nosi hidżab

Barbie coraz mniej idealna, ale wciąż „bez cellulitu i z pełnym make-up’em”

Jak podaje źródło, firma Mattel opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, na którym popularna zabawka ma na sobie koszulkę z napisem „Love wins” w kolorach tęczy. Hasło to jest ściśle powiązane ze społecznością LGBT.

Czytaj też: Konsument z tęczową flagą. Wywiad z Grzegorzem Miecznikowskim

Jak czytamy dalej, koszulka, którą ma na sobie Barbie, jest miniaturową wersją tej, którą promuje popularna blogerka Aimee Song. T-shirty dostępne są na stronie influencerki, a część dochodu z ich sprzedaży zasila konto The Trevor Project – organizacji, która wspiera społeczność homoseksualistów.

Źródło podaje, że Aimee Song nawiązała współpracę z firmą Mattel w ramach The Trevor Project. Na swoim koncie na Instagramie opublikowała zdjęcia, na których dwie Barbie – sobowtór blogerki oraz klasyczna wersja lalki – ubrane są w koszulki „Love wins”.

Jak czytamy dalej, blogerka od wielu lat wspiera społeczność LGBT i chętnie „zaprosiła” do współpracy lalkę Barbie, która jest już elementem popkultury. (jg)

Źródło:

independent.co.uk, Barbie wears 'Love Wins' t-shirt to support LGBT rights, Sarah Young, 28.11.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin