REKLAMA

European VR Congress – znamy program drugiej edycji

dodano: 
24.04.2017
komentarzy: 
0

Organizatorzy wydarzenia w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, które odbędzie się w dniach 23–24 maja, ogłosili program konferencji oraz prelegentów. Uczestnicy mają dowiedzieć się, jak technologia wirtualnej rzeczywistości zmieni świat architektury, medycyny, turystyki i biznesu – piszą organizatorzy.

Jednym z występujących będzie Joe Robins z firmy Unity Technologies, która jest producentem silnika graficznego Unity, będącego standardem dla projektantów doświadczeń VR i AR. Opowie o rozwoju produktów związanych z wirtualną rzeczywistością oraz podzieli się poradami dla programistów.

Pewna część wystąpień poświęcona będzie też wdrażaniu i wykorzystywaniu technologii wirtualnej rzeczywistości w biznesie. Przykładowo – Filip Górski, adiunkt w Katedrze Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Poznańskiej, opowie o profesjonalnych strategiach wdrażania technologii VR w firmach. Z kolei Alina Lisnevska z Uniwersytetu w Salzburgu (Austria) skupi się na opisaniu zastosowań wirtualnej rzeczywistości w promocji turystyki.

Część konferencji European VR Congress będzie poświęcona też analityce VR. Prelegenci – między innymi Artur Kurasiński, przedsiębiorca startupowy, mentor i bloger – opowiedzą, jak i po co badać produkcję wideo 360, dlaczego producenci powinni korzystać z tej technologii czy ile czasu i pieniędzy można zaoszczędzić dzięki analityce VR. Inżynierowie biomedyczni, Ewa Ramus i Krzysztof Malej, zaprezentują też metody mierzenia tzw. „imersji” użytkownika i sposoby jej wykorzystywania.

Podczas kongresu poruszone zostaną także tematy używania nowych technologii w dobrej sprawie. Wirtualna rzeczywistość ma ogromny potencjał w wywoływaniu emocji i empatii u użytkownika. O wykorzystaniu tego zjawiska opowie Karolina Sarek, aktywistka w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki. Z kolei Maciej Piwowarczuk, członek zarządu World of VR, opowie o współpracy swojej organizacji z Fundacją Synapsis, której celem była kampania wspierająca wejście autystyków na rynek pracy przy wykorzystaniu VR.

Równolegle z wystąpieniami zaproszonych prelegentów odbywać się będzie również część ekspozycyjna, gdzie uczestnicy będą mogli przetestować technologię wirtualnej rzeczywistości czy wziąć udział w warsztatach z wykorzystania VR – jeden z nich to na przykład „Jak prowadzić oględziny miejsca zbrodni? Nauka przy wykorzystaniu VR”.

Szczegółowy program European VR Congress można obejrzeć na stronie wydarzenia. Bilety dostępne są tutaj.

PRoto.pl jest patronem medialnym kongresu.

REKLAMA

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin