Facebook chce zapłacić serwisom informacyjnym miliony za licencje do ich treści

dodano: 
13.08.2019
komentarzy: 
0

Facebook prowadzi rozmowy z serwisami informacyjnymi o opłatach za licencje do ich treści – informuje theguardian.com za Associated Press. O sprawie pierwszy raz napisał Wall Street Journal, którego zdaniem portal społecznościowy jest w stanie płacić mediom trzy miliony dolarów rocznie.

Źródło informuje, że firma chciałaby publikować najnowsze informacje w swojej nowej zakładce „Wiadomości”, która ma pojawić się jesienią 2019 roku. Facebook próbuje wykupić licencje na artykuły, nagłówki i pozostałe materiały oferowane przez serwisy informacyjne.

Czytaj więcej: Facebook chce wprowadzić oddzielną zakładkę z informacjami ze świata

Czytamy, że portal społecznościowy chce uwzględnić serwisy takie jak ABC News, Dow Jones, Washington Post i Bloomberg. Zwrócić miał się także do News Corp. z prośbą o wykupienie licencji na treści WSJ.

Źródło zaznacza, że nie jest jasne, czy kwota trzech milionów dolarów przedstawiona przez WSJ ma być płacona każdemu serwisowi osobno, czy wszystkim łącznie. Theguardian.com informuje, że ani Facebook, ani właściciele wymienionych serwisów newsowych (Washington Post i The Walt Disney Corp.) nie chcieli udzielić komentarza w tej sprawie. (ak)

Źródło:

theguardian.com, Facebook reportedly in talks with news publishers to offer 'millions' for content, 09.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin