Facebook oficjalnie uruchamia Workplace

dodano: 
11.10.2016
komentarzy: 
0

Facebook oficjalnie poinformował o uruchomieniu usługi Workplace. Wcześniej narzędzie funkcjonowało pod nazwą Facebook at Work. O zmianach czytamy na blogu serwisu.  

Workplace to platforma, która ma ułatwić komunikację w firmie. Przeznaczona jest dla osób, które nie pracują w biurach – na przykład sprzedawców, załóg statków czy baristów. Umożliwia bowiem działania na urządzeniach mobilnych, więc jest chętnie wykorzystywana przez osoby, które nie mają dostępu do tradycyjnych narzędzi biurowych – czytamy.

Facebook podał także więcej szczegółów związanych z Workplace, m.in. informacje dotyczące opłat. Jak czytamy, większa liczba aktywnych użytkowników oznacza mniejszą opłatę za każdego z nich. W ciągu ostatnich 18 miesięcy dodano funkcje takie jak Live, Reakcje, automatyczne tłumaczenie, Work Chat z funkcją połączeń wideo i grupowych rozmów audio oraz wyszukiwarka z filtrami.

Opcja Multi-Company Groups pozwala tworzyć grupy umożliwiające współpracę osób z wielu różnych firm. Wszyscy członkowie grup muszą należeć do społeczności Workplace. Żadna z osób nie ma dostępu do danych innej firmy poza tymi umieszczonymi we wspólnej grupie – czytamy dalej.

Jak czytamy, w okresie testowym z usługi zaczęło korzystać ponad 1000 firm z całego świata, powstało też ponad 100 000 grup. Narzędzie najbardziej popularne jest w Indiach, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Wykorzystywane jest na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

Funkcja będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych organizacji. Ich przedstawiciele mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej i oczekiwać na kontakt ze strony zespołu Workplace. (mb)

Źródło:

newsroom.fb.com, Introducing Workplace by Facebook, 10.10.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin