Facebook pozywa za sprzedawanie fałszywych obserwujących i polubień

dodano: 
04.03.2019
komentarzy: 
0

Facebook złożył w amerykańskim sądzie federalnym pozew przeciwko trzem osobom i czterem firmom sprzedającym fałszywe konta, nieprawdziwych obserwujących i polubienia – czytamy w komunikacie na newsroom.fb.com.

Pozwani działają od 2017 roku na terenie Chińskiej Republiki Ludowej – wynika z treści pozwu. Administrują łącznie sześcioma stronami, na których oferują usługi nie tylko dla użytkowników Facebooka i Instagrama, ale też Twittera, YouTube’a czy LinkedIna. Reklamują, według Facebooka niezgodnie z prawdą, że sprzedawane przez nich fałszywe konta nie będą wykryte i zablokowane przez administratorów. Wykorzystują też znaki handlowe Facebooka i Instagrama do promocji swoich usług.

Portal społecznościowy chce, by pozwani zaprzestali swojej działalności, ponieważ nie tylko łamią regulamin, lecz także umyślnie wprowadzają w błąd opinię publiczną. Domaga się też 100 tys. dolarów, jednak zaznacza, że to nie rekompensuje szkód poniesionych z powodu działalności pozwanych podmiotów.

Facebook liczy na to, że sprawa w sądzie zadziała prewencyjnie – czytamy na newsroom.fb.com. Chce dzięki niej pokazać, że nie toleruje działalności oszustów. (mp)

Czytaj też: Kupione lajki, komentarze botów. Na co choruje influencer marketing?

Źródło:

newsroom.fb.com, Cracking Down on the Sale of Fake Accounts, Likes and Followers, Paul Grewal, 01.03.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin