Gdzie Legia Warszawa zalicza wpadkę, tam Korona Kielce korzysta?

dodano: 
28.11.2018
komentarzy: 
2

Klub piłkarski Legia Warszawa wysłał raperowi Tede prezent, w którym znalazła się kurtka z nowej kolekcji z logo zespołu oraz pisemne zaproszenie na mecz z Koroną Kielce, który odbędzie się 1 grudnia 2018 roku w Warszawie. Muzyk opublikował jednak w swoich kanałach społecznościowych fotografię, pod którą krytykuje stołeczny klub piłkarski za treść listu dołączonego do przesyłki.

„Ruszamy z nową kolekcją Legia Lifestyle 18/19. Trochę szkoda tej kurtki dla Ciebie ale... mamy gest! Najlepszą okazją, abyś się w niej pokazał, będzie mecz z Koroną Kielce*” – napisali przedstawiciele klubu w liście dołączonym do paczki. Dopisali też w post scriptum, by raper pokazał wszystkim, że paczka do niego dotarła. Tede odpowiedział w poście: „Rozumiem, że miało być zabawnie i że to taka paralela do »HOT16CHALLENGE« (jednego z utworów rapera – przyp. red.) ale jednak po głębszym zastanowieniu stwierdzam że ten co to napisał to idiota i musi się jeszcze dużo nauczyć”. Post miał ponad 3,5 tys. reakcji na Facebooku, prawie 250 komentarzy i niemal 70 udostępnień.

„To jedna z wielu akcji promocyjnych prowadzonych na bieżąco przez nasz klub” – komentuje na prośbę PRoto.pl Bartosz Zasławski z biura prasowego Legii Warszawa. Jak pisze w przesłanym oświadczeniu, korespondencja związana z nową kolekcją ubrań kierowana była nie tylko do Tedego, lecz także do innych raperów, a konwencja listu wynikała ze specyfiki tej grupy docelowej, która zdaniem Zasławskiego nie stroni od kontrowersji, prowokacji i dystansu do siebie. „Każdy list był spersonalizowany, a jego treść nawiązywała do tekstów utworów wykonywanych przez adresatów, dlatego nie należy oceniać poszczególnych fragmentów bez tego kontekstu. Poza tą jedną sytuacją spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym przyjęciem i zrozumieniem akcji, co bardzo nas cieszy, bo z pewnością nie mieliśmy zamiaru nikogo urazić. Pozdrawiamy Tede i szczerze doceniamy jego umiejętności autopromocyjne” – pisze Zasławski.


Źródło: facebook.com/TDFTEDE

Do sprawy odniosła się w mediach społecznościowych Korona Kielce, czyli rywal Legii w nadchodzącym meczu pierwszego dnia grudnia. „Hej, Tede, widzieliśmy wczorajsze zaproszenie od Legii Warszawa na mecz przeciwko nam i po jego przeczytaniu uznaliśmy, że wyślemy do Ciebie paczkę!” – napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele klubu z Kielc. Do przesyłki zapakowano koszulkę dla muzyka oraz list, w którym napisano: „Zdajemy sobie sprawę, że pozostaniesz wierny stołecznym barwom, ale sam wiesz, że miło czasem zagościć u kielczan – jak za starych, dobrych czasów bywało”. Tede drugiego klubu już nie wyśmiał, a zamiast tego napisał o nim „realtime marketing ninjas”.


Źródło: facebook.com/TDFTEDE

Przesyłkę raperowi wysłał także bukmacher ForBET.

Źródło: facebook.com/TDFTEDE

(mp)

* pisownia oryginalna

Źródło:

Zdjęcie główne: facebook.com/TDFTEDE
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin