Holenderska miejscowość zrywa współpracę z miastem partnerskim w Polsce. Przyczyną uchwała „anty-LGBT”

dodano: 
17.07.2020
komentarzy: 
0

Holenderska miejscowość Nieuwegein zakończyła współpracę z Puławami – miastem partnerskim we wschodniej Polsce (woj. lubelskie) – pisze theguardian.com. Źródło podaje, że przyczyną niemal jednogłośnej decyzji stała się przyjęta przez radę polskiego miasta uchwała „anty-LGBT”.

„W Nieuwegein każdy może być tym, kim jest, bez względu na swoją orientację seksualną” – źródło przytacza słowa radnej Marieke Schouten. „Mamy nadzieję, że osoby należące do społeczności LGBT w Polsce poczują się w ten sposób przez nas wspierane” – dodała Schouten. Po ogłoszeniu decyzji na jednym ze znaków wjazdowych do holenderskiego miasteczka umieszczono naklejki z tęczową flagą zasłaniające nazwę polskiego miasta.

Dowiadujemy się również, że w sprawie uchwały do Puław pisał w marcu burmistrz Nieuwegein, Frans Backhuijs, jednak nie otrzymał odpowiedzi.

Jak czytamy dalej, Bożena Krygier, przewodnicząca Rady Miasta w Puławach, powiedziała holenderskiemu nadawcy RTL Nederland, że Polska ma własną tożsamość, historię i pomysły, dlatego uważa, że gminy partnerskie nie powinny ingerować w swoje postanowienia.

Czytaj też: Zagraniczne media piszą o słowach Andrzeja Dudy na temat „ideologii LGBT”. Prezydent odpowiada

Relacje między miastami zostały zerwane po ponad 21 latach partnerstwa – pisze theguardian.com. (kd)

Źródło:

theguardian.com, Dutch town ends ties with Polish twin declared 'gay-free zone', Daniel Boffey, 16.07.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin