Instagram chce blokować na 14 dni stare nazwy kont użytkowników

dodano: 
25.03.2019
komentarzy: 
0

Instagram po zmianie nazwy konta użytkownika zamierza blokować przez 14 dni wcześniejszy nick – poinformował portal wersm.com. Przez ten okres osoba, która dokonała zmiany nazwy swojego profilu, nadal będzie mogła powrócić do wcześniejszej wersji – czytamy. Jak pisze portal, w tym momencie przemianowanie konta wiąże się z ryzykiem natychmiastowego przejęcia starej nazwy przez boty. Nie pozostawia to użytkownikowi szansy na zastanowienie się i ponowną zmianę decyzji. Może być to również kłopotliwe dla jego obserwatorów – czytamy dalej.

Rzecznik Instagrama, którego cytuje portal, w nawiązaniu do tego tematu powiedział, że platforma zawsze analizuje trendy, aby tworzyć funkcje, które chronią jej społeczność. Dodał także, że zmieniona przez użytkownika nazwa, czy to z powodu dobrowolnej decyzji, czy też przez zablokowanie konta, szybko może zostać przejęta przez kogoś innego. „Wprowadzenie nowej funkcji da właścicielowi profilu pewność, że nazwa jego konta pozostanie przez pewien okres zabezpieczona” – powiedział rzecznik.

Źródło zaznacza jednak, że jeśli użytkownik posiada zweryfikowane konto, to po zmianie nazwy może tę weryfikację utracić. (pm)

Źródło:

wersm.com, Instagram Will Start Locking Old Usernames For 14 Days, Geoff Desreumaux, 25.03.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin