Instagram i WhatsApp będą mieć nowe nazwy

dodano: 
05.08.2019
komentarzy: 
0

Facebook zmieni nazwy Instagrama i WhatsAppa – informuje next.gazeta.pl. Czytamy, że serwis społecznościowy chce, aby wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że obie platformy są jego własnością.

Jak podaje źródło, sprawę odkrył serwis The Information, któremu udało się zdobyć oficjalne potwierdzenie tej informacji. Rzecznik prasowy Facebooka w rozmowie z portalem przyznał, że firma chce zwiększyć przejrzystość wśród swoich produktów i usług.

Czytamy, że w związku z tym aplikacje niedługo zmienią nazwy na „Instagram from Facebook” oraz „WhatsApp from Facebook”.

Źródło uważa, że zmiany mogą nie spodobać się wielu osobom, które nie zgadzają się z polityką prywatności Facebooka. Mimo że portal społecznościowy wykupił Instagrama i WhatsAppa parę lat temu, to obie platformy pozornie zachowywały swoją odrębność – czytamy dalej.

Next.gazeta.pl zwraca także uwagę, że ogłoszenie zmian zbiegło się w czasie ze śledztwem prowadzonym przez amerykańską Federalną Komisję Handlu, która sprawdza, czy Facebook nie łamał prawa antymonopolowego, wykupując inne firmy. (ak)

Źródło:

next.gazeta.pl, WhatsApp i Instagram zmienią nazwy. Facebook chce przypomnieć, do kogo należą, 04.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin