Instagram pozwoli wysyłać prywatne wiadomości w przeglądarkach internetowych

dodano: 
15.01.2020
komentarzy: 
0

Instagram wprowadził możliwość wysyłania prywatnych wiadomości w przeglądarkowej wersji aplikacji – podaje theverge.com. Czytamy jednak, że opcja jest dopiero w fazie testów i dostęp do niej ma tylko niewielki procent użytkowników.

Do tej pory z funkcji Direct Messages mogli korzystać jedynie posiadacze Instagrama w aplikacji mobilnej. Jak czytamy, na komputerach opcja będzie wyglądać tak samo jak na smartfonach – możliwe będzie rozpoczynanie rozmów i grupowych konwersacji, udostępnianie zdjęć i lajkowanie za pomocą podwójnego kliknięcia. Serwis społecznościowy ma również wyświetlać liczbę nieodczytanych wiadomości i wysyłać powiadomienia o otrzymaniu nowych (pod warunkiem włączenia wszystkich powiadomień z Instagrama w przeglądarce).

Theverge.com postanowiło zapytać firmę, dlaczego dodanie Direct Messages do przeglądarek jest dla niej ważniejsze od wprowadzenia aplikacji na sprzęty takie jak iPad. W odpowiedzi rzecznik prasowy Instagrama tłumaczył, że możliwość wysyłania prywatnych wiadomości na komputerach pozwala użytkownikom pozostawać w kontakcie z osobami, na których im zależy.

Facebook (do którego należy Instagram) w 2019 roku zaczął poświęcać wiele uwagi swoim komunikatorom – zwraca uwagę źródło. W kwietniu 2019 roku Mark Zuckerberg w wywiadzie dla dziennika New York Times stwierdził, że prywatne wiadomości, grupy i Stories to trzy najszybciej rozwijające się obszary internetowej komunikacji. Jak czytamy, szef serwisów społecznościowych zapowiedział także, że planuje udostępnić użytkownikom Facebooka, Instagrama i WhatAppa możliwość wysyłania prywatnych wiadomości między aplikacjami. Nie wiadomo jeszcze, jak miałoby to wyglądać, ale zdaniem theverge.com przeglądarki internetowe mogą grać tu istotną rolę. (ak)

Źródło:

theverge.com, Instagram starts bringing DMs to the web, Ashley Carman, 14.01.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin