Instagram rozważa ukrywanie liczby polubień pod postami

dodano: 
19.04.2019
komentarzy: 
0

Instagram rozważa ukrywanie liczby polubień pod postami – poinformował portal theverge.com. Informacja na temat tej liczby byłaby jedynie widoczna dla autorów postów – czytamy. Funkcję tę odkryła w kodzie źródłowym aplikacji Jane Wong. Na Twitterze napisała o komunikacie, który wyświetlił się u niej na Instagramie, w którym platforma informuje, że chce, „aby obserwatorzy skupili się na tym, co jest udostępniane, a nie na tym, ile ma polubień” – pisze źródło. 

Źródło: Twitter.com/wongmjane

Instagram w rozmowie z theverge.com zaprzeczył, aby testował obecnie taką funkcję, jednak dodał, że myśli o tym, jak zmniejszyć presję wśród użytkowników serwisu.

Źródło podając za Independent pisze, że brytyjskie Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO) zaleciło, aby platformy społecznościowe, m.in. Instagram i Snapchat, oferowały możliwość wyłączania funkcji takich jak licznik polubień, które zachęcają użytkowników do dalszego publikowania postów. Zdaniem instytucji, przyczynić by się to mogło do zwiększenia bezpieczeństwa i prywatności najmłodszych użytkowników platform – podaje źródło. (pm)

Źródło:

theverge.com, Instagram has considered hiding the like count on people’s photos, Ashley Carman, 18.04.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin