Instagram testuje opcję pokazywania liczby polubień. Ukrycie „liczby serduszek” będzie nadal możliwe

dodano: 
15.01.2021
komentarzy: 
0

Instagram testuje opcję, która umożliwiłaby użytkownikom „ukrywanie” lub „odkrywanie” liczby polubień w swoich postach – podaje socialmediatoday.com za obserwacjami badacza aplikacji, Alessandra Paluzziego. Jak czytamy, aktualizacja pozwoliłaby ponownie wyświetlać „liczbę serduszek”, po tym, jak serwis wyłączył tę opcję dla większości kont w 2019 roku.

Czytaj też: Jajecznica z blogerem: ukrycie polubień pod postami pozwoli skupić się na jakości i budowaniu relacji

Źródło przypomina, że poprzednia decyzja portalu (wyłączenie liczby polubień) miała celu m.in. „wspieranie dobrego samopoczucia użytkowników” czy dbanie o samoakceptację, zwłaszcza młodych osób.

Dalej czytamy, że Instagram do tej pory nie ujawnił dokładnych danych na temat „skuteczności eksperymentu” z ukrytymi „liczbami serduszek”, jednak można sądzić, m.in. na podstawie badań naukowych, że to rozwiązanie mogło mieć pozytywne skutki.

Źródło podejrzewa, że być może jednak jest pewna grupa użytkowników, którzy chcieliby nadal pokazywać takie informacje i przypuszczalnie m.in. to sprawia, że Instagram chce dać możliwość samodzielnego wyboru o „ukryciu” lub „odkryciu” tej informacji.  

Czytamy, że Paluzzi zauważył również, że użytkownicy być może będą mogli ukryć wyświetlanie liczby polubień jeszcze podczas tworzenia postu, przez przejście do sekcji „ustawienia zaawansowane”. Dodatkowo dowiadujemy się, że serwis może też dodać opcję, która pozwoli na ukrycie „liczby serduszek” w publikacjach innych osób, w których jest się oznaczonym.

Źródło: twitter.com/alex193a

(kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram's Testing an Option to Unhide Total Like Counts on Posts, Andrew Hutchinson, 14.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin