Instagram usunie nieautentyczne polubienia, komentarze i obserwacje

dodano: 
20.11.2018
komentarzy: 
0

Instagram poinformował na stronie swojego biura prasowego o działaniach mających na celu ograniczenie nieautentycznej aktywności na platformie. Chodzi o polubienia, komentarze i obserwacje, które zostały wygenerowane przez konta korzystające z aplikacji innych firm w celu zwiększenia zasięgów. Przedstawiciele serwisu ogłosili, że stworzyli narzędzie wykorzystujące uczenie maszynowe, które pomaga identyfikować konta korzystające z takich usług i usuwać nieautentyczną aktywność. Ich zdaniem tego typu zachowania są złe dla społeczności i naruszają warunki korzystania z serwisu.

Jak czytamy w komunikacie, konta, które zostaną zidentyfikowane jako korzystające z usług innych firm, otrzymają komunikat w aplikacji, informujący o tym, że nieautentyczne polubienia, komentarze i obserwacje zostały usunięte. Zostaną również poproszeni o zabezpieczenie swojego konta przez zmianę hasła.


Źródło: instagram-press.com

Zdaniem Instagrama, niektórzy użytkownicy mogli nieświadomie udostępnić swoje dane logowania innym aplikacjom. Również oni mogą otrzymać wiadomość z prośbą o zmianę hasła, by uniemożliwić nieautoryzowany dostęp do konta.

Platforma zaznacza, że od początku stara się chronić społeczność użytkowników – wcześniej m.in. wykrywała i usuwała fałszywe konta. Wprowadzona aktualizacja jest kolejnym krokiem, który ma w tym pomóc. Instagram dodaje, że w najbliższych tygodniach poinformuje o dodatkowych działaniach, które podejmie, aby rozwiązać problem nieautentycznej aktywności na platformie. (bm)

Czytaj też: Kupione lajki, komentarze botów. Na co choruje influencer marketing?

Źródło:

instagram-press.com, Reducing Inauthentic Activity on Instagram, 19.11.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin