Instagram wprowadza ankiety do Stories

dodano: 
05.10.2017
komentarzy: 
0

Na Instagramie pojawiła się możliwość dodania interaktywnej ankiety w Stories. O nowej funkcji serwis poinformował na swoim blogu.

Jak czytamy, użytkownik będzie mógł zadać pytanie, a odbiorcy – głosować na jeden z dwóch wariantów.

Żeby dodać ankietę do relacji, należy po zrobieniu zdjęcia lub filmu wybrać przycisk naklejek – a stąd opcję „ankieta”, którą można umieścić w dowolnym miejscu. Po dodaniu treści pytania można skorzystać z proponowanych wariantów odpowiedzi – „TAK lub NIE” – albo dodać własne.

Ankieta, podobnie jak wszystkie relacje, będzie widoczna przez 24 godziny – czytamy. Osoby, które wyświetlą daną treść, będą mogły zagłosować, a także sprawdzić wyniki w czasie rzeczywistym. Nie tylko osoba, która opublikowała zdjęcie czy film z pytaniem, będzie miała dostęp do odpowiedzi. Twórca ankiety zobaczy także podsumowanie – znajdą się tam informacje o liczbie głosów oraz o tym, kto je oddał i jaką konkretnie opcję wybrał – czytamy dalej.

Instagram poinformował również o dwóch innych nowych narzędziach w Stories. Pojawi się pipeta, która pozwoli na dostosowanie koloru – za jej pomocą będzie można pobierać kolor ze zdjęcia lub filmu i użyć go do tekstu czy rysunku. Na urządzeniach z systemem iOS pojawi się też narzędzie do wyrównywania tekstu czy naklejek: po umieszczeniu naklejki albo napisu wyświetlą się niebieskie linie, które mają ułatwić dostosowanie położenia elementów – opisuje serwis. (mb)

Źródło:

blog.instagram.com, Introducing Polls in Instagram Stories, 03.10.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin