Jarosław Kaczyński namawia na TikToku do poparcia nowej ustawy

dodano: 
14.09.2020
komentarzy: 
0

12 września 2020 roku Jarosław Kaczyński zadebiutował na TikToku. W filmie prezes Prawa i Sprawiedliwości wzywa do poparcia nowej ustawy dotyczącej ochrony zwierząt i likwidacji branży futrzarskiej – podaje serwis wiadomosci.wp.pl. Jak czytamy, jest to początek nowej akcji #StopFurChallenge, którą zaplanowały młodzieżowe struktury Prawa i Sprawiedliwości.

„Wczoraj złożyliśmy w parlamencie ustawę »Piątka dla zwierząt«. Pierwszą osobą, która chce jeszcze raz wyrazić poparcie, jest prezes Jarosław Kaczyński” – mówi na początku nagrania Michał Moskal, dyrektor Biura Prezydialnego PiS i przewodniczący Forum Młodych PiS, cytowany przez źródło. Czytamy, że następnie kamera przenosi się na Jarosława Kaczyńskiego, który tłumaczy, że dla niego moralną koniecznością jest większa ochrona zwierząt oraz likwidacja branży futerkowej.

„Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca i chciałbym nominować dwie osoby. Pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii, Krzysztofa Sobolewskiego, do tego, by dalej w tym kierunku działali” – źródło cytuje prezesa PiS. Portal wyjaśnia też, że chodzi o akcję #StopFurChallenge, która ma budować społeczne poparcie dla ustawy „Piątka dla zwierząt” – zakłada ona m.in. zakaz trzymania psów na łańcuchach, wykorzystywania zwierząt do pokazów rynkowych oraz likwidację branży futrzarskiej.

Jarosław Kaczyński

Źródło: tiktok.com/@forummlodychpis

Jak czytamy dalej, na działania zareagowali pozytywnie politycy – odpowiedział m.in. nominowany premier Mateusz Morawiecki. Akcję wsparli także politycy Lewicy. „Hodowla na futra to barbarzyństwo, z którym dawno powinniśmy skończyć. Nie mam wątpliwości, jak zagłosować w tej sprawie w Sejmie” – źródło cytuje wpis w mediach społecznościowych Adriana Zandberga, który do poparcia #StopFurChallenge wezwał pozostałych liderów Lewicy: Roberta Biedronia i Włodzimierza Czarzastego.

Mateusz Morawiecki

Źródło: twitter.com/MorawieckiM

Adrian Zandberg

Źródło: twitter.com/ZandbergRAZEM

„Kochani, bardzo Was proszę o poparcie akcji #StopFurChallenge Trzymam kciuki za prezesa Kaczyńskiego, żeby tym razem nie uległ lobby futrzarskiemu i Rydzykowi i doprowadził do uchwalenia zakazu chowu zwierząt na futra i całej Piątki dla zwierząt” – źródło cytuje wypowiedź Joanny Senyszyn.

Czytamy, że inicjatywę wsparli także przedstawiciele organizacji pozarządowych, takich jak Fundacja Viva i Otwarte Klatki.

Otwarte klatki

Źródło: twitter.com/otwarteklatki

(ak)

Zdjęcie główne: tiktok.com/@forummlodychpis

Źródło:

wiadomosci.wp.pl, Kaczyński na TikToku wzywa do poparcia ustawy. PiS rusza z akcją #StopFurChallenge, Marcin Makowski, 12.09.2020/ wiadomosci.wp.pl, Jarosław Kaczyński na TikToku wzywa do poparcia ustawy. Odpowiedź na akcję #StopFurChallenge, Arakdiusz Jastrzębski, 12.09.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin