LinkedIn udostępnia Stories mieszkańcom Australii

dodano: 
22.06.2020
komentarzy: 
0

Użytkownicy LinkedIna w Australii będą mogli korzystać z LinkedIn Stories – podaje socialmediatoday.com. Do tej pory funkcja dostępna była jedynie w Brazylii, Holandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jak tłumaczy źródło, linkedinowa funkcja Stories działa prawie tak samo jak na Facebooku i Instagramie. Relacje będą dostępne na pasku u góry strony głównej. Skorzystać będzie można m.in. z naklejek i ozdobnych ramek.

Przy pierwszym użyciu Stories użytkownik zostanie poproszony o sprawdzenie ustawień prywatności – czytamy. Jak podaje źródło, LinkedIn udostępnia trzy alternatywy dotyczące tego, co zobaczy twórca relacji, którego Stories chce się obejrzeć. Wybrać będzie można imię i nagłówek, profil prywatny (nazwę i ostatnią pracę) lub tryb prywatny (czyli przeglądanie Stories anonimowo).

Socialmediatoday.com przypomina, że LinkedIn Stories spotkało się już z krytyką – wiele osób uważa, że funkcja nie pasuje do biznesowej platformy. Zdaniem źródła wprowadzenie relacji jest jednak dobrym krokiem, ponieważ stają się one popularniejsze od tradycyjnych treści publikowanych w mediach społecznościowych. Funkcja pozwoli więc zwiększyć zaangażowanie i liczbę interakcji w serwisie. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, LinkedIn Expands Roll-Out of LinkedIn Stories to Australia, Andrew Hutchinson, 21.06.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin