Młodzież Wszechpolska przerabia zdjęcie piłkarzy z kampanii Vistuli. Producent podejmie kroki prawne

dodano: 
27.06.2016
komentarzy: 
0

Na facebookowym profilu „Młodzież Wszechpolska - Okręg Podkarpacki”  umieszczono fotografię, na której widać reprezentantów Polski ubranych w garnitury firmy Vistula. Na zdjęciu widnieje też napis „All different. All white”.

Przypomnijmy, że PZPN podpisał umowę z Vistulą, w związku z tym producent odzieży uzyskał tytuł „Oficjalnego Partnera PZPN”.

W ramach współpracy Vistula przygotowała kolekcję garniturów, płaszczy, koszul oraz obuwia, dedykowaną piłkarskiej reprezentacji Polski. Była to oficjalna kolekcja, w której sportowcy wyjechali na tegoroczne mistrzostwa Europy we Francji.

Jedno ze zdjęć z kampanii reklamowej marki, administratorzy strony „Młodzież Wszechpolska - Okręg Podkarpacki”  przerobili na własny użytek.


 

Do grafiki odniosł się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Facebooku:

Komentarza w sprawie udzieliła także sama Vistula. W oświadczeniu zamieszczonym na swoim fanpage'u firma poinformowała, że opublikowanie przeróbek zdjęć i treści przez „Młodzież Wszechpolską – Okręg Podkarpacki” nastąpiło bez jej wiedzy i zgody: „Publikacje te są całkowicie sprzeczne z polityką Spółki. Spółka sprzeciwia się tego typu działaniom i podjęła odpowiednie kroki prawne w przedmiotowej sprawie” - oznajmia przy tym. (mw)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin