Money.pl: Joanna Kopcińska będzie rzeczniczką rządu Morawieckiego

dodano: 
19.12.2017
komentarzy: 
0

Z nieoficjalnych informacji portalu Money.pl wynika, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Kopcińska zostanie mianowana nowym rzecznikiem rządu. O 16.30 ma odbyć się konferencja prasowa, na której Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ma potwierdzić tę informację.

Jeszcze dziś PRoto.pl informowało o doniesieniach Rzeczpospolitej, która powołując się na informatorów podaje, że Morawiecki szukał wśród posłów PiS-u kandydatki na rzecznika.

Joanna Kopcińska, jak pisze Money.pl, rozpoczynała swoją karierę polityczną w Platformie Obywatelskiej – startowała z list tej partii w 2010 roku. Trzy lata później została z niej wykluczona. Stała się potem kandydatką PiS-u w wyborach prezydenckich w Łodzi. Zdobyła wówczas nieco ponad 22 proc. głosów. W wyborach parlamentarnych startowała z list partii Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie jest członkiem m.in. Komisji Zdrowia i komisji śledczej ds. zbadania afery Amber Gold.

Money.pl twierdzi, że Kopcińska zajmie miejsce odwołanej 18 grudnia 2017 roku Elżbiety Witek.

Poprzednio rzecznikiem rządu, jeszcze za kierownictwa Beaty Szydło, był Rafał Bochenek, następca Elżbiety Witek.

Aktualizacja (18 grudnia, 16.58): podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki potwierdził informacje. Rzeczniczką prasową została Joanna Kopcińska. Rafał Bochenek nadal będzie jednak pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (mp)

Źródło:

money.pl, Joanna Kopcińska będzie rzecznikiem rządu. Premier ogłosi to dziś o 16.30, 18.12.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin