Muzeum Tatrzańskie nie chce nijakich pamiątek

dodano: 
30.07.2019
komentarzy: 
0

Jeśli komuś nie podobają się pamiątki z podhalańskich straganów – Muzeum Tatrzańskie zachęca do zaprojektowania własnej. Instytucja zorganizowała konkurs, w ramach którego chce wyłonić projekt suwenira, którego region nie będzie musiał się wstydzić. Uczestnicy powalczą o nagrodę pieniężną oraz możliwość wyprodukowania przedmiotu.

O wymaganiach co do projektu czytamy na stronie muzeum. Pamiątka ma nawiązywać do kultury górali podhalańskich i tatrzańskiej przyrody. Poziom artystyczny powinien być „wysoki”, a cały projekt ma być „atrakcyjny w zakresie promocji kultury Podhala”.

Zgłoszenia będzie oceniać sześcioro jurorów. Zasiądą w nim: Jarosław Hulbój, wykładowca w zakładzie wzornictwa na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie i School of Form w Poznaniu, Paweł Jasiewicz, projektant i prowadzący zajęcia na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP, czy Anna Kozak, starszy kustosz i kierownik działu etnograficznego Muzeum Tatrzańskiego. Jurorem będzie także Tomek Rygalik, projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki, założyciel Studia Rygalik, Marcin Rząsa, rzeźbiarz, kurator, projektant wystaw i współpracownik Muzeum Tatrzańskiego, a także Anna Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego.

Zgłoszenia można wysyłać do 3 października 2019 roku do godziny 15.00. Wykonawca najlepszego projektu otrzyma nagrodę w postaci 10 tys. zł. Więcej informacji na stronie. (mp)

Zdjęcie główne: Zakopane, Krupówki, fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, [CC BY-ND 2.0], via flickr.com

Źródło:

muzeumtatrzanskie.pl, Konkurs na projekt PAMIĄTKA Z ZAKOPANEGO
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin