Netflix chce nagradzać dzieci za oglądanie filmów oraz seriali

dodano: 
12.03.2018
komentarzy: 
0

Jak podaje variety.com, Netflix prowadzi testy programu pilotażowego, którego celem jest nagradzanie najmłodszych za oglądanie danych programów oraz seriali. „Testujemy nową funkcję na wybranych tytułach dla dzieci. Wprowadza ona przedmioty do kolekcjonowania po to, by uzyskać bardziej interaktywne wrażenia, dodając element zabawy i zapewniając dzieciom temat do rozmów i dzielenia się wrażeniami z programów, które kochają” – portal cytuje wypowiedź przedstawicieli Netfliksa.

W praktyce wygląda to tak, że niektóre dziecięce filmy, takie jak np. „Seria niefortunnych zdarzeń”, oznaczone są czerwoną kłódką – informuje źródło. Przy tytule pojawia się też informacja, że po obejrzeniu danej produkcji można otrzymać nagrodę, czyli odznakę. Jak zauważyli niektórzy młodociani użytkownicy Twittera, owe „przedmioty do kolekcjonowania” nie gwarantują jednak żadnych przywilejów – są nagrodą samą w sobie, czytamy.

Źródło: twitter.com/KaleyBelakovich

Testowana przez Netfliksa funkcja spotkała się też ze sprzeciwem ze strony rodziców – pisze autor tekstu Janko Roettgers. Krytykują ten pomysł za zachęcanie dzieci do długiego oglądania telewizji oraz za promowanie „niezdrowej rywalizacji wśród młodocianych o to, kto spędził więcej czasu przed telewizorem” – czytamy.

Jak przypomina autor, Netflix już nieraz testował tymczasowe funkcje, które ostatecznie nie zostały wprowadzone do serwisu jako stałe – być może tak będzie i w tym przypadku. (jg)

Źródło:

variety.com, Netflix Is Testing Patches to Gamify Bingeing for Kids, Janko Roettgers, 09.03.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin