Nowy wygląd samolotów Lufthansy

dodano: 
12.02.2018
komentarzy: 
0

Jak czytamy w portalu businessinsider.com.pl, 7 lutego 2018 roku, Lufthansa oficjalnie zaprezentowała nowy wygląd swoich samolotów. Zamiast granatowego żurawia na żółtym tle ogony samolotów niemieckiego przewoźnika będzie zdobić biały żuraw umieszczony na kolorze granatowym.

Lufthansa twitter screen

Źródło zdjęcia: twitter.com/lufthansa

Jak podaje źródło, symbol żurawia funkcjonuje jako logo Lufthansy już od początku XX wieku. Zaprojektował go w 1918 roku architekt i grafik Otto Firle, który jednocześnie zaproponował, by kolory ciemnoniebieski i pomarańczowożółty były barwami firmowymi, czytamy.

W późniejszych latach wdrażano niewielkie zmiany do polityki wizualnej Lufthansy, podaje portal. Największa jej modyfikacja nastąpiła w latach 70. za sprawą wprowadzenia do floty Boeinga 747, czytamy.

Jak informuje businessinsider.com.pl, ostatnia zmiana wyglądu samolotów Lufthansy miała miejsce w 1989 roku, kiedy to projektanci ze szwajcarskiej pracowni Zintzmeyer & Lux, odpowiedzialni za modyfikację wzornictwa niemieckiego przewoźnika, zaproponowali, by dominującym kolorem stał się żółty, a barwami dodatkowymi szary i srebrny. Ta polityka wizualna obowiązywała od 1989 do początku 2018 roku. (jg)

Zdjęcie główne: lufthansagroup.com

Źródło:

businessinsider.com.pl, Lufthansa zmieni wygląd samolotów. Po raz pierwszy od blisko trzech dekad, Marcin Walków, 05.02.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin