Polska Fundacja Narodowa zaprezentowała nowy skład zarządu

dodano: 
08.07.2019
komentarzy: 
0

Polska Fundacja Narodowa poinformowała o zmianach w dotychczasowym zarządzie. Rada Fundacji poszerzyła skład zarządu i powołała nowego prezesa, którym został Marcin Zarzecki. Zastąpił na tym stanowisku Filipa Rdesińskiego.

Zarzecki jest doktorem nauk społecznych w dziedzinie socjologii, prodziekanem Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz członkiem zespołu konsultacyjnego ds. badań społecznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poprzednio pełnił funkcję zastępcy dyrektora departamentu własności intelektualnej i mediów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej w sektorze prywatnym zajmował stanowiska związane z doradztwem strategicznym.

Do zarządu PFN dołączył także Michał Góras, wiceprzewodniczący komisji kultury i dziedzictwa narodowego w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Poprzednio szef gabinetu Piotra Glińskiego, wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej Góras m.in. kierował instytucją samorządową odpowiedzialną za promocję i pozyskiwanie środków europejskich oraz pracował w Narodowym Centrum Kultury.

W składzie zarządu pozostali dwaj dotychczasowi członkowie: Cezary Andrzej Jurkiewicz i Robert Lubański.

Głównym celem Fundacji jest promowanie polskiej gospodarki w kraju i za granicą. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin