POT zwolnił rzecznika. Powodem zmiana struktury organizacji

dodano: 
19.02.2021
komentarzy: 
0

Z Polskiej Organizacji Turystycznej zwolniony został rzecznik prasowy Grzegorz Cendrowski. POT opuścić musieli także wicedyrektor departamentu strategii i marketingu Dawid Mazur oraz zastępca dyrektora departamentu komunikacji internetowej Arkadiusz Osipiuk. Powodem jest „nowa wizja funkcjonowania” organizacji.

Jak informuje Rafał Szlachta, prezes POT-u, powodem tych zmian jest „wizja” stworzenia „organizacji przypominającej bardziej agencję marketingową niż urząd”. Szlachta przekazuje, że plany te „wyczerpały możliwość współpracy z Grzegorzem Cendrowskim, Dawidem Mazurem i Arkadiuszem Osipiukiem”. Dowiadujemy się, że przygotowywane jest już rozporządzenie w Ministerstwie Rozwoju, które zmieni statut i strukturę POT-u.

Prezes instytucji tłumaczy dalej, że powstanie także „nowy podział zadań” – „do tej pory POT bardzo dużo prac zlecał na zewnątrz, teraz będziemy je sami wykonywać”. „Niektóre, podobne zadania, wykonywały dwie osoby, bo jedna była od jednego rynku, a druga od drugiego. To wymagało zmiany” – komentuje.
 
Oprócz tego dowiadujemy się, że POT nie ma obecnie stanowiska rzecznika prasowego. Do kontaktu z mediami została powołana Martyna Rozesłaniec, jednak funkcję tę będzie pełnić tymczasowo, do czasu przeprowadzenia zmian w organizacji. „Planujemy utworzyć w POT Departament Komunikacji Korporacyjnej. Obecnie nikt nie objął stanowisk wicedyrektorów, ich obowiązki przejęli dyrektorzy” – dodaje Rafał Szlachta. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin