Polska otwiera hub lobbingowy w Brukseli

dodano: 
16.05.2019
komentarzy: 
0

Business & Science Poland – tak nazywa się finalnie hub lobbingowy w Brukseli, którego utworzenie zainicjowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Placówka, którą premier Mateusz Morawiecki otwiera 16 maja 2019 roku, ma sprawić, że Polska w ciągu trzech lat awansuje w unijnych rankingach aktywności lobbingowej, w których znajduje się obecnie w drugiej dziesiątce. Ma być piąta – czytamy na tvp.info.

Źródło informuje, że hub lobbingowy będzie działać na zasadzie organizacji pracodawców i być utrzymywany z ich składek. Wśród członków znalazła się m.in. Giełda Papierów Wartościowych, ale też sieć badawcza Łukasiewicz. Jej obecność ma świadczyć o tym, że hub będzie wspierał nie tylko inicjatywy biznesowe, ale też naukowe.

„Celem Business & Science Poland jest, aby polskie podmioty bez dodatkowych obciążeń mogły uzyskać wsparcie w podstawowym zakresie, np. w postaci tzw. hot desków, możliwości spotkania się z partnerem unijnym czy w zakresie wiedzy nt. procesu stanowienia unijnego prawa. Takie usługi otrzyma za darmo” – czytamy wypowiedź wiceministra przedsiębiorczości i technologii Marcina Ociepy w źródle.

Jednostka jest zlokalizowana w biurowcu przy Rue Belliard 40, w odległości kilku minut od Parlamentu Europejskiego czy Komisji Europejskiej.

Media informowały o planach stworzenia polskiego hubu lobbingowego w Brukseli jeszcze w listopadzie 2018 roku. Pierwotnie miał się on nazywać Business Poland House. (mp)

Źródło:

tvp.info, Wkrótce otwarcie „przyjaznego miejsca” dla polskich przedsiębiorców w Brukseli, 13.05.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin