Ruszyła kampania Ministerstwa Cyfryzacji i NASK-u „e-Polak potrafi!”

dodano: 
08.10.2019
komentarzy: 
0

Ministerstwo Cyfryzacji i NASK rozpoczęły kampanię „e-Polak potrafi!", która jest kolejnym etapem projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”, rozpoczętego w lipcu 2019 roku. Akcja ma przekonać Polaków do załatwiania spraw urzędowych przez internet i promować korzystanie z technologii cyfrowych.

Już dziś Polacy drogą elektroniczną mogą korzystać z wielu usług, które oferuje im nie tylko administracja, ale i biznes. Mimo to wielu wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy. Są to często osoby starsze, mieszkające w mniejszych miejscowościach i to m.in. do nich zaadresowane będą działania z kolejnego obszaru całej kampanii – jakość życia.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, przekonuje, że akcja będzie informować, edukować i pomagać odbiorcom w zrozumieniu nowych technologii. Współuczestniczyć w tych działaniach będą ambasadorzy, influencerzy, psycholodzy i inni eksperci. „Przekonujemy do tego, że korzystanie z internetu ma wiele zalet (...), i że to nie takie trudne jak mogłoby się wydawać” – dodaje.

Jednym z ambasadorów jest aktor, Michał Czarnecki, kolejne osoby będą przedstawiane podczas następnych etapów kampanii.

Cały projekt dotyczy czterech obszarów: e-usług, bezpieczeństwa w sieci, jakości życia i programowania. „e-Polak potrafi” skupiać się będzie na e-usługach. Przygotowane zostaną materiały informacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które dotyczyć będą przede wszystkim najmłodszych i będą uzupełnieniem prowadzonej przez MC i NASK kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.

Zakończenie wszystkich etapów projuektu jest przewidziane na grudzień 2020 roku. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin