SLD zmienia nazwę i logo

dodano: 
06.02.2020
komentarzy: 
0

Sojusz Lewicy Demokratycznej zmienia nazwę na Nowa Lewica – poinformował portal wiadomosci.onet.pl, powołując się na dokumenty przekazane Polskiej Agencji Prasowej. Sąd Okręgowy w Warszawie zaakceptował zmianę statutu partii i wpisał nową nazwę do ewidencji. Dodał tam także znak graficzny „Lewica”, którym ugrupowanie posługiwało się w kampanii przed wyborami do Sejmu i Senatu i którym posługuje się obecnie, działając w klubie parlamentarnym wraz z Wiosną i Razem.

„Czekamy na uprawomocnienie tej decyzji” – czytamy w źródle wypowiedź Włodzimierza Czarzastego, przewodniczącego SLD. Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka ugrupowania, dodaje w wiadomości do PRoto.pl: „Dotychczasowa identyfikacja wizualna zostanie zastąpiona nową, znaną z ostatniej kampanii wyborczej. Logotyp SLD przestanie być używany” – dodaje.


Logo klubu parlamentarnego Lewicy


Dotychczasowe logo SLD

Zmiana statutu ma umożliwić SLD konsolidację z Wiosną – pisze wiadomosci.onet.pl. Decyzja o rozwoju ugrupowań w tym kierunku zapadła podczas konwencji w połowie grudnia 2019 roku. Obie partie chcą w ciągu dwóch miesięcy od uprawomocnienia zwołać kongres „pod szyldem Nowa Lewica”, gdzie przyjmą program i wybiorą nowe władze. (mp)

Zdjęcie główne: Włodzimierz Czarzasty, fot. Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 PL]

Źródło:

wiadomosci.onet.pl, Sąd zmienił nazwę SLD na Nowa Lewica, 04.02.2020/ własne
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin