TikTok chce „życzliwej dyskusji na platformie” – wprowadza nowe funkcje

dodano: 
11.03.2021
komentarzy: 
0

Biuro TikToka w Polsce poinformowało o dwóch nowych funkcjach, które mają zapewnić „wzajemną życzliwość, szacunek i przyjazną atmosferę” wśród społeczności portalu. Dzięki pierwszej z nich twórcy mają mieć większą kontrolę nad komentarzami umieszczanymi pod ich filmami, a druga będzie zachęcała użytkowników do „ponownego rozważenia zamieszczenia niemiłych lub nieodpowiednich komentarzy”.

Dowiadujemy się, że opcja filtrowania komentarzy została wprowadzona dla użytkowników powyżej 16 roku życia. Pozwala ona kontrolować umieszczane komentarze przez „możliwość wyszukania niewłaściwych treści i zdecydowania, które z nich będą pojawiać się na platformie”. Włączenie jej sprawi, że wypowiedzi innych użytkowników pod filmami nie będą wyświetlane do momentu ich zatwierdzenia przez twórcę. Czytamy, że aktualizacja opiera się na istniejących już mechanizmach kontroli komentarzy, dzięki którym możliwe jest filtrowanie spamu, obraźliwych komentarzy czy określonych słów kluczowych.

Oprócz tego serwis wprowadza „podpowiedzi”, które mają zachęcać do „ponownego rozważenia zamieszczenia komentarza, który może być nieodpowiedni lub niemiły”. Alert ma przypominać też o zasadach TikToka i pozwalać na edycję wpisu przed udostępnieniem.

Platforma wyjaśnia, że „komentarze są dla społeczności TikToka ważnym narzędziem pozwalającym na budowanie relacji z twórcami” i z tego powodu chce promować „rozwój sposobów promocji dyskusji opartej na szacunku”. „Skupiamy się na zapewnieniu naszej społeczności bezpiecznej platformy, która służy rozrywce i pozwala na odnalezienie radości na co dzień” – tłumaczy Julie de Bailliencourt, Head of Product Policy TikToka w regionie EMEA. „Twórcy wkładają niesamowity wysiłek w tworzenie treści i uważamy, że ważne jest udostępnienie im narzędzi, które pozwolą na większą kontrolę zamieszczanych treści. Chcemy, aby TikTok był miejscem, w którym można rozwijać swoją kreatywność  i mamy nadzieję, że te nowe funkcje pomogą jeszcze bardziej wspierać życzliwość wśród naszej społeczności"  – dodaje. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin