TikTok wprowadza zmiany dla bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników

dodano: 
14.01.2021
komentarzy: 
0

TikTok uaktualnia ustawienia dotyczące kont użytkowników w wieku 13-15 lat, które będą domyślnie ustawione jako prywatne. Aplikacja tłumaczy, że to „kolejny krok firmy promujący bezpieczeństwo młodych osób w internecie”, który „pozwoli na bardziej świadome kreowanie treści”.

Dowiadujemy się, że aktualizacja sprawi, że tylko zaakceptowani obserwatorzy będą mogli oglądać materiały młodego użytkownika. Oprócz tego polecenie „zasugeruj swoje konto innym” będzie domyślnie  wyłączone. Dodatkowo zmiany dotyczą możliwości pobierania filmów stworzonych przez osoby mające minimum 16 lat. Jak czytamy, inni użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą zezwolić na pobieranie swoich filmów, jednak dla użytkowników w wieku 16-17 lat domyślne ustawienie to zostanie wyłączone, chyba że zdecydują się oni na jego uruchomienie.

TikTok podaje też, że najmłodsi użytkownicy będą też decydować, kto może komentować ich filmy przez wybór między „przyjaciółmi” a „nikim”, jednak ustawienie „każdy” zostaje usunięte. Aplikacja zaznacza również, że funkcja umożliwiająca innym użytkownikom dostęp do „Duetu” i „Stitcha” z treściami z kont użytkowników poniżej 16 roku zostanie wycofana, a dla kont osób w wieku 16-17 lat ustawienia domyślne będą przełączone na dostęp dla „przyjaciół”.

„Jesteśmy zobowiązani do stworzenia przyjaznego i bezpiecznego miejsca dla wszystkich naszych użytkowników” – tłumaczy Elaine Fox, dyrektor ds. prywatności TikToka.

Platforma przypomina dodatkowo o wcześniejszych aktualizacjach, które wprowadziła na rzecz młodych użytkowników. Czytamy m.in. o ograniczeniu możliwości wysyłania bezpośrednich wiadomości i udostępniania transmisji na żywo na konta użytkowników poniżej 16 roku życia oraz kupowania, wysyłania i odbierania wirtualnych prezentów dla użytkowników poniżej 18 roku życia czy funkcji umożliwiającej rodzicom ustawień zabezpieczających na potrzeby korzystania z serwisu przez ich dzieci.

Obecna aktualizacja zostanie wprowadzona dla wszystkich nowych i obecnych użytkowników w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Czytaj też: TikTok i Evening Standard przeznaczą 120 tys. funtów na wsparcie młodych artystów teatralnych

(kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin