Twitter podejmuje kolejne kroki w walce z dezinformacją o wyborach w USA

dodano: 
27.10.2020
komentarzy: 
0

Twitter będzie prewencyjnie obalać błędne informacje o wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – podaje engadget.com. Od 26 października 2020 roku użytkownicy mogą już zobaczyć nowe powiadomienia.

O wprowadzeniu nowego rozwiązania serwis społecznościowy poinformował na swoim twitterowym koncie @TwitterSupport. Jak czytamy, alerty będą pojawiać się na górze strony głównej oraz w wyszukiwarce. W powiadomieniach przeczytać będzie można o wprowadzających w błąd informacjach na temat głosowania czy wyników wyborów. Źródło wskazuje, że użytkownicy znajdą tam linki, które przenosić będą do strony ze szczegółami na wybrany temat.

screen

Źródło: twitter.com/TwitterSupport

Jak czytamy, według Twittera nowe powiadomienia spowolnią rozprzestrzenianie się dezinformacji przed wyborami, których wyniki zostaną ogłoszone dopiero po 3 listopada 2020 roku. Źródło przypomina także, że do tej pory portal społecznościowy wprowadził też centrum informacyjne na temat wyborów i zaktualizował swoje zasady dotyczące oznaczania tweetów z fałszywymi lub mylącymi wiadomościami.

Czytaj także: Twitter dodaje nowe powiadomienie przy udostępnianiu postów

(ak)

Źródło:

engadget.com, Twitter will preemptively debunk election misinformation, Karissa Bell, 26.10.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin