Twitter testuje nową funkcję, która pozwoli użytkownikom na ukrycie wybranych odpowiedzi

dodano: 
04.03.2019
komentarzy: 
0

Twitter pracuje nad wprowadzeniem nowego narzędzia, dzięki któremu użytkownicy będą mogli ukryć wybrane odpowiedzi do swoich tweetów – poinformował portal socialmediatoday.com.

Nowa opcja „hide tweet” („ukryj tweeta”) ma zostać dodana do menu rozwijającego się pod głównym tweetem – czytamy. Ukryta odpowiedź zniknie nie tylko z osi czasu osoby, która go ukryła, ale także stanie się niewidoczna dla pozostałych użytkowników. Źródło zaznacza jednak, że inne osoby nadal będą mogły skorzystać z funkcji wyświetlenia ukrytych tweetów, aby sprawdzić, dlaczego nie są one już widoczne. Portal podkreśla, że jest to bardzo istotne narzędzie, ponieważ dzięki niemu nadal zachowana będzie odpowiedzialność wobec publikowanych treści, a także przejrzystość w samym serwisie. Źródło przykładowo podaje, że gdy polityk ukryje odpowiedź, z którą się nie zgadza, wówczas inni użytkownicy nadal będą mogli zobaczyć, co i dlaczego chciał ukryć.

Serwis przypomina, że Facebook również umożliwia użytkownikom ukrywanie komentarzy, które później jedynie znajomi osób, które je dodały oraz sami twórcy mogą ponownie zobaczyć. Jak czytamy dalej, różnica w odniesieniu do Twittera polegałaby na tym, że w tym drugim serwisie możliwość ponownego zobaczenia ukrytej treści byłaby dostępna dla wszystkich użytkowników.

Portal zauważa również, że ukrywanie komentarzy na Facebooku jest pomocne w walce ze spamem oraz treściami o niskiej jakości, jednak także może służyć do usuwania krytyki oraz negatywnych komentarzy. W przypadku Twittera, który jest uznawany za platformę bardziej otwartą na dyskusje, tuszowanie negatywnych treści może zostać gorzej odebrane – twierdzi autor tekstu. Jak pisze, zależy to jednak od tego, jak często użytkownicy będą korzystać z nowego narzędzia i czy używanie go nie będzie postrzegane jako metoda redukowania krytyki w celu budowania wizerunku.

Twitter potwierdził, że nowa opcja jest obecnie opracowywana i zostanie wprowadzona do szerszych testów publicznych w ciągu kolejnych miesięcy. (pm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter's Testing a New Option Which Would Enable Users to Hide Selected Tweet Replies, Andrew Hutchinson, 1.03.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin