Twitter udostępnia Fleets użytkownikom z całego świata

dodano: 
18.11.2020
komentarzy: 
0

17 listopada 2020 toku Twitter poinformował o oficjalnym udostępnieniu Fleets. Z opcji, która działaniem przypomina Stories, będą mogli korzystać użytkownicy z całego świata. Do tej pory testy prowadzone były w Brazylii, Indiach, Korei Południowej i we Włoszech.

Czytaj także: Twitter będzie miał własne relacje? Serwis testuje Fleets

screen

Źródło: twitter.com/Twitter

Jak tłumaczy serwis społecznościowy, jego celem jest udostępnianie możliwości prowadzenia publicznych rozmów. Niektórzy użytkownicy zwracają jednak uwagę, że tweetowanie czasem jest niewygodne m.in. ze względu na trwałość wpisów i presję pod kątem liczby polubień – czytamy na twitterowym blogu. Ze względu na to wiele postów pozostaje jedynie w wersjach roboczych. Aby pomóc internautom czuć się bardziej komfortowo, zdecydowano się na wprowadzenie Fleets.

Czytamy, że Fleets służy do dzielenia się przemyśleniami, które obecne będą w serwisie jedynie przez 24 godziny. Twitter przekazuje także, że dzięki testom w niektórych krajach odkryto, że opcja ta wywołuje częstsze rozpoczynanie rozmów. Jak czytamy, relacje są także łatwiejszym sposobem na przekazywanie własnych myśli dla nowych użytkowników.

Czytaj także: Relacje na Twitterze naturalnym krokiem, mogą być szansą dla marek

Twitterowe Stories mogą pojawiać się jako teksty, zdjęcia, filmy czy reakcje na wpisy innych – dodać je można przez wybranie ikony „udostępnij” na dole wpisu, a następnie kliknięcie „udostępnij we Fleets”. Do relacji można dodawać emotikony i dodatkowy tekst – w przyszłości pojawić się mają także naklejki i możliwość prowadzenia transmisji live.

Stories niedawno wprowadził także LinkedIn. O tym, jak je wykorzystać, piszemy w artykule.

Czytaj więcej: Ubogi krewny relacji na Instagramie, ale z potencjałem. Jak wykorzystać LinkedIn Stories?

Fleets

Źródło: blog.twitter.com

Fleets będzie można znaleźć na górze głównego ekranu Twittera. Serwis społecznościowy zaznacza jednak, że relacje będą dostępne dla osób, które mogą zobaczyć także pełne profile ich autorów. Użytkownicy będą mogli odpowiadać na twitterowe Stories za pomocą emoji lub wiadomości prywatnych (o ile ktoś nie wyłączy tej możliwości na swoim profilu). Twitter zapowiada też, że w przyszłości w opcji będą pojawiać się nowe funkcje, przygotowywane na podstawie opinii użytkowników.

fleets

Źródło: blog.twitter.com

Twitterowe relacje mają zostać udostępnione użytkownikom z całego świata w nadchodzących dniach. Z Fleets będzie można skorzystać w aplikacji na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. (ak)

Źródło:

blog.twiter.com, Fleets: a new way to join the conversation, Joshua Harris, Sam Haveson, 17.11.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin