Twitter chce uporządkować i ułatwić komunikację na platformie

dodano: 
15.01.2019
komentarzy: 
0

Twitter zamierza rozpocząć testy nowych funkcji związanych z komunikacją na platformie – informuje engadget.com. Jak czytamy, platforma udostępni użytkownikom m.in. opcję aktualizacji statusu, tzw. tweety „ice breaker”, mające zachęcać obserwujących do rozmowy, czy nowe wizualne dodatki w widoku konwersacji – Twitter poinformował o tym w czasie targów CES w Las Vegas.

Jak czytamy, zdaniem Sary Haider, Director od Product Management Twittera, funkcja aktualizacji statusu będzie przydatna m.in. w czasie wydarzeń takich jak konferencje. Dzięki niej użytkownik będzie mógł określić, o czym zamierza tweetować w najbliższym czasie. Haider dodaje, że dotychczas korzystający z platformy zmieniali np. swoje nazwy, aby przekazać obserwującym, gdzie się znajdują i na jaki temat zamierzają zamieszczać wpisy.

Kolejna z opisywanych opcji nazwana „ice breaker” ma wyświetlać się w twitterowym profilu podobnie do przypiętego tweeta i zachęcać innych użytkowników do rozmowy na określony temat – opisuje Edgar Alvarez, autor artykułu.

Jak czytamy dalej, w udzielonym źródłu wywiadzie Sara Haider poruszyła także kwestie związane z widokiem konwersacji. Twitter chce wprowadzić do nich m.in. kolorowe oznaczenia czy wcięcia w widoku tweetów w celu uporządkowania konwersacji i wyróżnienia tych wiadomości, które mogą być najbardziej interesujące.

Twitter zamierza uruchomić testy w ciągu najbliższych tygodni – czytamy. Do wzięcia w nich udziału może zgłosić się każdy użytkownik, jednak tylko kilka tysięcy z nich zostanie zaproszonych do testów. Jak dodaje autor artykułu, testującym nowe funkcje Twitter umożliwi bezpośrednie udostępnianie pozostałym użytkownikom tego, co widzą w ramach wprowadzonych zmian. Przedstawiciele platformy chcą, aby testowane opcje nie były zaskoczeniem dla reszty korzystających z Twittera, kiedy zostaną wprowadzone, lecz żeby oni także mieli możliwość wyrażenia swojej opinii na ich temat. (bm)

Źródło:

engadget.com, Twitter will test new conversation features out in the open, Edgar Alvarez, 08.01.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin