Versace przeprasza Chiny za swoje koszulki

dodano: 
12.08.2019
komentarzy: 
0

Versace przeprosiło za swoje T-shirty, na których umieszczono napisy sugerujące, że Hongkong i Makau są terytoriami niezależnymi od Chin – poinformował portal bbc.com. Marka luksusowa po fali krytyki, jaka pojawiła się w mediach społecznościowych, przyznała, że popełniła błąd, oraz wycofała kontrowersyjny produkt ze sprzedaży – czytamy. W oświadczeniu napisała, że „szanuje suwerenność Chin”.

Źródło: twitter.com/versace

Na koszulkach, które stały się powodem dyskusji, umieszczono w parach nazwy miast oraz państw, do których należą (np. Mediolan – Włochy i Londyn – Wielka Brytania). Wśród nich znalazły się także Hongkong oraz Makau, do których przypisano terytoria o takich samych nazwach.

Źródło: twitter.com/moontinobae

Źródło zaznacza, że Chiny coraz częściej śledzą to, w jaki sposób opisywany jest Hongkong, który mimo iż jest częścią tego państwa, to posiada większą autonomię. Makau to z kolei specjalny region administracyjny Chin.

Donatella Versace, dyrektor artystyczna włoskiego domu mody, zamieściła również osobiste przeprosiny na Instagramie. W treści czytamy: „Nigdy nie chciałam lekceważyć chińskiej suwerenności narodowej i dlatego przepraszam za taką niedokładność i wszelkie niepokoje, jakie mogła wywołać”. 

W konsekwencji afery związanej z koszulkami jedna z ambasadorek marki w Chinach, aktorka Yang Mi, zrezygnowała ze współpracy. „Integralność terytorialna i suwerenność Chin są święte i nienaruszalne” – napisała w oświadczeniu Mi, które cytuje źródło. (pm)  

Źródło:

bbc.com, Versace apologises after T-shirt angers China, 12.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin