W reklamach kryptowalut pojawia się wizerunek Zygmunta Solorza-Żaka. Założyciel Polsatu zawiadamia organy ścigania

dodano: 
11.09.2019
komentarzy: 
0

Wizerunek Zygmunt Solorza-Żaka został bezprawnie wykorzystany do promocji kryptowalut – informuje polsatnews.pl. Jak czytamy, mimo interwencji nieprawdziwe wiadomości o inwestycjach założyciela Polsatu nadal pojawiają się w mediach społecznościowych.

„Wiadomości o rzekomych inwestycjach Zygmunta Solorza w kryptowaluty są nieprawdą, a artykuły na ten temat są oszustwem” – mówił rzecznik prasowy Polsatu, Tomasz Matwiejczuk, cytowany przez źródło. Rzecznik tłumaczył także, że wizerunek przedsiębiorcy został wykorzystany bezprawnie, a wszystkie jego wypowiedzi są nieprawdziwe. „Jest to próba celowego wprowadzenia w błąd opinii publicznej i jawne łamanie prawa” – dodał.

Czytamy, że w reklamach pojawiają się zdjęcia Solorza-Żaka z podpisami typu „Nareszcie zostało to potwierdzone. Wiadomości, które wypłynęły na światło dzienne są poza kontrolą i ludzie nie chcą tego przegapić”. Zdaniem źródła ma to na celu zachęcenie odbiorców m.in. do podejmowania ryzykowanych inwestycji – w reklamach wykorzystujących wizerunek Solorza-Żaka twórcy przedstawiają rzekomo skuteczny sposób na pomnożenie kapitału na rynku kryptowalut.

Cytowany przez źródło Tomasz Matwiejczuk zaznaczył, że czasem zgłoszone reklamy nie znikają od razu z mediów społecznościowych: „Z uwagi na to, że większość reklam do stron zawierających fałszywe informacje pojawia się na Faceboooku, zgłaszamy każdy taki przypadek administratorom tego portalu. Facebook sukcesywnie blokuje dostęp do tych treści, choć w niektórych przypadkach trwa to kilka dni. Zdarzyło się również, że nasze zgłoszenie pozostało bez reakcji. Składamy więc skargi do administratorów Facebooka czy Twittera o zablokowanie dostępu do postów, które zawierają hiperłącza (odnośniki) do fałszywych artykułów. Z nieznanych nam powodów Twitter nie uwzględnił skargi”. Każdy zauważony przypadek zgłaszany jest także rejestratorom stron, firmom hostującym odpowiedzialnym za dany serwer i pośrednikom obsługującym mechanizmy płatności.

Rzecznik poinformował również, że popełnienie przestępstwa zostało zgłoszone do organów ścigania. Czytamy, że Solorz-Żak oskarża twórców fałszywych reklam m.in. o kradzież tożsamości i usiłowanie oszustwa. Przedsiębiorca zastanawia się także nad wystąpieniem do polskich i międzynarodowych organów o prześledzenie przepływu pieniędzy, jakie platforma inwestycyjna pobiera do reklamy – dodaje źródło.

Przedstawiciel Polsatu zaapelował do internautów o zachowanie ostrożności i niepodejmowanie decyzji finansowych na podstawie tego typu reklam.

Źródło przypomina, że nie jest to pierwszy przypadek bezprawnego wykorzystania wizerunku do promocji bitcoina. Również na PRoto.pl informowaliśmy o przypadku Teresy Czerwińskiej, Anny i Roberta Lewandowskich oraz współtwórcy BigBrothera – Johna de Mola. (ak)

Źródło:

polsatnews.pl, Fałszywe treści z wizerunkiem Z. Solorza. Mimo interwencji, informacje wciąż pojawiają się w sieci, 10.09.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin