Instagram testuje nowy wygląd Stories w wersji desktopowej

dodano: 
08.01.2021
komentarzy: 
0

Instagram rozpoczął testy nowego wyglądu dla Stories w wersji na przeglądarki – podaje socialmediatoday.com. Czytamy, że celem zmian jest ułatwienie przeglądania relacji na większym ekranie.

Źródło, powołując się na screena zamieszczonego przez portal engadget.com, wskazuje, że nowy format przedstawia Stories „w karuzeli”, a nie pojedynczo – do tej pory każda relacja była wyświetlana w ramce zajmującej większą część ekranu. Jak czytamy, nowy wygląd umożliwi użytkownikom całkowicie skupić się na Stories, co wpasowuje się w trendy użytkowania Instagrama – relacje stają się coraz popularniejsze i pod względem zaangażowania wypierają wręcz zwykłe posty.

screen

Źródło: engadget.com

Rzecznik Instagrama potwierdził testy nowego wyglądu dla Stories, które obecnie prowadzone są wśród niewielkiej grupy użytkowników – czytamy.

Źródło wskazuje, że w ostatnim czasie Instagram pracował nad aktualizacją aplikacji w wersji na przeglądarki – w 2020 roku udostępniono wiadomości prywatne oraz dodano możliwość oglądania transmisji na żywo. Czytamy, że ułatwienie korzystania ze Stories na komputerach może być sposobem na zwiększenie dostępności Instagrama w różnych regionach i poziomach łączności – szczególnie ważne są miejsca takie jak Indie, gdzie serwis społecznościowy stara się zmaksymalizować swoją obecność. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Tests New Stories Layout on Desktop, Andrew Hutchinson, 05.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin