Twitter zatrudnił znanego hakera. Będzie szefem ds. bezpieczeństwa

dodano: 
19.11.2020
komentarzy: 
0

Znany haker został szefem ds. bezpieczeństwa w Twitterze – podaje wersm.com. Peiter Zatko, znany jako „Mudge”, objął stanowisko Head of Security.

Jak czytamy, „Mudge” jest jednym z najbardziej cenionych hakerów na świecie. W przeszłości pracował m.in. w DARPA (amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się rozwojem technologii wojskowej) Google’u i Stripe, amerykańskiej firmie świadczącej usługi finansowe. Pracował także w grupach hakerskich L0pht i Cult of the Dead Cow.

W ramach nowego stanowiska Zatko odpowiadać będzie za „bezpieczeństwo informacji, integralność witryny, bezpieczeństwo fizyczne, integralność platformy – którą zaczynają dotykać nadużycia i manipulacje platformą – oraz inżynierię” – przekazuje źródło. Czytamy, że haker będzie także zaangażowany w ulepszanie rozmów na Twitterze i wprowadzanie niekonwencjonalnych podejść do bezpieczeństwa. Zatko będzie raportować bezpośrednio do Jacka Dorseya, CEO Twittera, i po trwającej od 45 do 60 dni ocenie ma przejąć zarządzanie kluczowymi funkcjami – dodaje wersm.com.

„Bardzo się cieszę, że dołączę do zespołu zarządzającego na Twitterze! Naprawdę wierzę w misję (sprawiedliwego) służenia publicznej rozmowie. Dam z siebie wszystko!” – napisał na Twitterze Peiter Zatko.

screen

Źródło: twitter.com/dotMudge

Jak wskazuje źródło, Twitter zatrudnił „Mudge’a” parę miesięcy po atakach hakerskich na popularne konta – m.in. Joe Bidena, Billa Gatesa i Elona Muska. (ak)

Zdjęcie główne: By DoD. Pentagon official photo created as part of official duties as a US govt employee – U.S. Federal Government [Public Domain] via Wikimedia Commons

Źródło:

wersm.com, Twitter Hires Famous Hacker As Its New Head Of Security, George Carey-Simos, 17.11.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin