TikTok wprowadza nowe funkcje związane z wyborami w USA

dodano: 
29.10.2020
komentarzy: 
0

Dużymi krokami zbliżają się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym coraz więcej portali społecznościowych wprowadza nowe funkcje. Jak informowaliśmy na PRoto.pl, YouTube będzie usuwał fałszywe treści i konta, Facebook uruchomił specjalne centrum informacyjne, a Twitter wprowadził nowe powiadomienia. Temat wyborów poruszył także TikTok, który zapowiedział m.in. walkę z dezinformacją.

TikTok przekazuje, że choć aplikacja nie opiera się na prowadzeniu debat politycznych czy przekazywaniu najświeższych wiadomości, to chce mieć pewność, że internauci będą mieli dostęp do wiarygodnych informacji. Dlatego też wprowadzono dodatki do przewodnika wyborczego oraz udostępniono więcej informacji na temat treści, jakie będą mogły pojawiać się w serwisie m.in. w dniu wyborów.

Pierwsza z nowości dotyczy powstrzymania rozpowszechniania wprowadzających w błąd informacji. Jak wskazuje portal społecznościowy, wprowadzono nowe zasady, które zabraniają udostępniania dezinformacji czy manipulacji. Na początku października 2020 roku uruchomiono centrum bezpieczeństwa na temat wyborów, w którym przedstawiane są przykłady zastosowania regulaminu w różnych przypadkach – np. usuwanie treści, których celem jest zastraszanie wyborców lub powstrzymanie ich przed wzięciem udziału w głosowaniu.

przewodnik wyborczy

Źródło: newsroom.tiktok.com

W centrum bezpieczeństwa opisano także, w jaki sposób TikTok współpracuje z organizacjami fact-checkingowymi, które w dniu wyborów będą pracować w trybie pilnym, aby m.in. zmniejszyć rozprzestrzenianie się treści przedwcześnie ogłaszających wygraną jednego z kandydatów (do czasu aż wyniki nie zostaną potwierdzone przez amerykańską agencję prasową Associated Press). Dodatkowo czytamy, że w dniu wyborów ograniczona zostanie dystrybucja treści, których weryfikacja nie będzie jednoznaczna. Tego dnia użytkownicy w aplikacji zobaczą także baner, dzięki któremu będzie można łatwo dotrzeć do treści na temat niemożliwych do zweryfikowania informacji o głosowaniu, deklaracjach zwycięstwa czy prób zniechęcenia do wzięcia udziału w wyborach wykorzystujących temat pandemii.

3 listopada 2020 roku, w dniu wyborów, w tiktokowym przewodniku wyborczym będą pojawiać się też aktualne informacje dotyczące np. lokali wyborczych i godzin ich otwarcia. W tym celu aplikacja zapewni dostęp do strony internetowej Komisji Pomocy Wyborczej Stanów Zjednoczonych (US Election Assistance Commission – EAC). W serwisie udostępnione zostaną także numery gorącej linii ds. ochrony wyborów – w języku angielskim, hiszpańskim, arabskim i językach azjatyckich oraz amerykańskim języku migowym (możliwość rozmowy wideo).

numbers

Źródło: newsroom.tiktok.com

TikTok podjął także współpracę z Associated Press, które zapewni dostęp do swojej interaktywnej mapy, pokazując wyniki wyborów na żywo na poziomie federalnym i stanowym. Dodatkowo użytkownicy będą mogli zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat głosowania i odpowiedziami na nie z National Association of Secretaries of State.

QA

Źródło: newsroom.tiktok.com

Przewodnik wyborczy TikToka można znaleźć w zakładce Odkrywaj, wynikach wyszukiwania związanych z wyborami oraz filmach dotyczących tego tematu lub treści ze zweryfikowanych kont politycznych. (ak)

Źródło:

newsroom.tiktok.com, Supporting our community on Election Day and beyond, Eric Han, 28.10.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin