Instagram usuwa zakładkę „Recent”, by zapobiegać dezinformacji o wyborach w USA

dodano: 
30.10.2020
komentarzy: 
0

Instagram ogłosił, że tymczasowo usuwa zakładkę „Recent” z wyszukiwarki serwisu – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się dezinformacji związanej ze zbliżającymi się wyborami w Stanach Zjednoczonych.

Źródło przypomina, że wyniki wyszukiwań według tagów na Instagramie są prezentowane w dwóch zakładkach  – „Top” i „Recent”. Dalej dowiadujemy się, że przez usunięcie jednej z nich platforma próbuje pomóc swoim weryfikatorom faktów – czytamy, że na liście „Top” znajdują się treści oparte na większej trafności wyszukiwań, więc jest szansa, że są one w większym stopniu sprawdzane.

Źródło: socialmediatoday.com

Socialmediatoday.com pisze jednak, że w porównaniu do działań innych platform usunięcie jednej zakładki nie jest „znaczącym krokiem” w zwalczaniu dezinformacji. Czytamy też, że decyzja ta może wpłynąć na „ruch użytkowników na Instagramie”.

Czytaj też: TikTok wprowadza nowe funkcje związane z wyborami w USA

Facebook uruchamia centrum informacyjne na temat wyborów

Twitter podejmuje kolejne kroki w walce z dezinformacją o wyborach w USA

Zmiana została wprowadzona dla wszystkich użytkowników w USA w czwartek 29 października 2020 roku i będzie obowiązywała do decyzji o zniesieniu jej przez serwis. (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Removes 'Recent' Tab from Hashtag Listings to Stop the Spread of Election Misinformation, Andrew Hutchinson, 29.10.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin