.

7 aplikacji do edycji zdjęć, które musisz znać

dodano: 
25.05.2023
komentarzy: 
0

W dobie wszechobecnej fotografii mobilnej, kiedy robimy zdjęcia prawie codziennie, warto znać kilka aplikacji, które ułatwią nam edycję, ale także pozwolą stworzyć ciekawe grafiki i content do mediów społecznościowych. Te rozwiązania przydadzą się zarówno firmom dbającym o kanały social media klientów, jak i internetowym twórcom.

Przedstawiamy 7 aplikacji, które naszym zdaniem są warte uwagi.

1. Unfold

W aplikacji znajdziemy ponad 400 szablonów, które możemy wykorzystać do tworzenia np. Stories na Instagramie. Oprócz tego dostępnych jest kilka opcji, jak m.in. dodawanie kolorowych napisów, filtry czy ramki do zdjęć. Aplikacja Unfold jest intuicyjna i prosta w obsłudze.

2. Tezza

Tezza pozwala na bardzo szybką edycję zdjęć dzięki gotowym efektom. Każdy filtr użytkownik może jednak dostosować do swoich preferencji. Aplikacja oferuje także zbiór tekstur, które można nałożyć na zdjęcia. Aplikacja została stworzona przez influencerkę Tezzę Barton, która podkreśla, że dostępne filtry zachowane są w „spójnej estetyce”.

3. Canva

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do edycji zdjęć oraz tworzenia grafik. Platforma oferuje zarówno gotowe szablony, jak i narzędzia dla bardziej profesjonalnych użytkowników. Canva to również biblioteka setek czcionek oraz elementów graficznych.

4. Foodie

Foodie jest szczególnie polecane przy tworzeniu contentu związanego z fotografią jedzenia. Twórcy aplikacji przekazują, że dostępne filtry zostały stworzone tak, aby podkreślić najlepsze ujęcia dań. Użytkownicy otrzymują również funkcję „inteligentnego przewodnika do robienia zdjęć jedzenia z góry”.

5. Lightroom

Spośród wszystkich aplikacji do edycji zdjęć, Lightroom oferuje najwięcej funkcji. Niezależnie od tego, czy chcemy skorygować kolory, usunąć obiekty ze zdjęć czy wykonać szczegółowe poprawki, aplikacja ma narzędzia, które do tego służą. Lightroom umożliwia także tworzenie własnych presetów, które można potem zastosować przy kolejnych zdjęciach. Aplikacja jest polecana zarówno profesjonalistom, jak i amatorom, natomiast poznanie wszystkich jej możliwości zajmuje trochę czasu.

6. Prequel

Aplikacja oferuje bibliotekę ponad 800 gotowych filtrów i efektów. Oprócz tradycyjnych narzędzi, które pozwalają na poprawki zdjęć, Prequel ma również opcje, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Użytkownik może stworzyć np. swoją wersję selfie w AI.

7. Tone Studio

Aplikacja opisywana jest jako stworzona „przez twórców internetowych dla twórców internetowych”. Zawiera kilkadziesiąt filtrów, które pozwalają zachować spójną estetykę. Ponadto, Tone Studio oferuje różnorodne funkcje edycji, jeśli chcemy dostosować ustawienie wstępne do własnych upodobań. (bs)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin