.

 

Adidas zerwie współpracę z Kanye Westem?

dodano: 
10.10.2022
komentarzy: 
0

Marka odzieżowa Adidas zapowiedziała, że przyjrzy się swojej prawie dziesięcioletniej współpracy z raperem Kanye Westem – podaje bbc.com.

Źródło zauważa, że może być to następstwo tego, że muzyk kilka dni wcześniej pokazał projekt koszulki „White Lives Matter” podczas Tygodnia Mody w Paryżu. Raper w ciągu kilku dni zaatakował także Gabriellę Karefa-Johnson z „Vogue’a”, kpiąc z jej wyglądu – czytamy dalej. Redaktorka skrytykowała projekty Westa, mówiąc, że są one „niezwykle nieodpowiedzialne”.

Jak czytamy, firma nie wspomniała o tej sytuacji, ale powiedziała, że „udane partnerstwo opiera się na wzajemnym szacunku i wspólnych wartościach”.

Raper odpowiedział na to oświadczenie na Instagramie, twierdząc, że marka „ukradła” jego projekty. Post ten został już usunięty – podaje źródło.

Adidas powiedział BBC, że podjął decyzję o przyjrzeniu się tej współpracy po „powtarzających się próbach prywatnego rozwiązania sytuacji” – czytamy. Firma uznała także, że „partnerstwo Adidasa i Yeezy jest jedną z najbardziej udanych współprac w historii branży” – pisze bbc.com.

W czerwcu 2022 roku raper oskarżył także Adidasa o zaprojektowanie butów, które wyglądały podobnie do charakterystycznego projektu Yeezy, ale nie były częścią ich umowy – zauważa źródło. (bs)

Źródło:

bbc.com, Adidas puts Kanye West Yeezy deal under review, 07.09.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin