.

Beata Pawlikowska zapowiada powołanie fundacji na rzecz osób z depresją

dodano: 
23.01.2023
komentarzy: 
0

Po opublikowaniu przez Beatę Pawlikowską głośnego filmu, w którym dziennikarka opisuje rzekomą szkodliwość leków na depresję, a także krytyce, z jaką się spotkała, podróżniczka wydała oświadczenie, w którym zapowiedziała powołanie fundacji, która miałaby działać na rzecz osób z depresją.

Czytaj więcej: Polskie Towarzystwo Mediów Medycznych pozwie Beatę Pawlikowską?

21 stycznia 2023 roku Beata Pawlikowska opublikowała na Facebooku oświadczenie, w którym oprócz zawarcia podziękowań dla Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy, a także innych instytucji i osób, podróżniczka informuje o zamiarze powołania fundacji.

Z wpisu Pawlikowskiej wynika, że fundacja ma działać pod nazwą Wiedza i Nadzieja (w skrócie WIN, czyli „Zwycięstwo”) i wspierać osoby z depresją i schizofrenią.

Pawlikowska założyła także zbiórkę na rzecz procesu sądowego „w obronie prawdy i wolności słowa”.

„Fundacja będzie skupiała mądrych, empatycznych lekarzy, którzy widzą człowieka jako całość wraz z jego emocjami, samotnością, bezradnością, wcześniejszymi doświadczeniami i stylem życia. Fundacja będzie skupiała naukowców, którzy dzielą się najnowszymi odkryciami dotyczącymi zdrowia, w tym także psychicznego” – czytamy w opisie zbiórki na stronie zrzutka.pl.

Pawlikowska chce zebrać na swój cel 50 tys. zł. Jak twierdzi, kancelaria oszacowała, że „koszty przygotowania niezbędnych materiałów będą dość wysokie. Trzeba m.in. przedstawić przysięgłe tłumaczenia artykułów naukowych (co będzie kosztowało co najmniej 10 000 – 15 000 zł z racji specjalistycznego języka), przygotować angielską wersję filmu, uzyskać stanowiska eksperckie, ponieść koszty notarialne zabezpieczenia szkalujących artykułów oraz obsługi prawnej”.

Pozostałe środki Beata Pawlikowska chce przekazać na rzecz fundacji. (zd)

Źródło zdjęcia głównego: YouTube/Beata Pawlikowska

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin